Maláčová vyrazí na další kontrolu firem ve čtvrtek. Nedám se zastrašit, tvrdí

1 měsíc starý 16

„Příští kontrola, které se zúčastníme, bude ve čtvrtek. Nepřestanu to dělat jenom proto, že se mě snaží někteří politici zastrašit,“ prohlásila ministryně.

„Kontrol se budeme namátkově účastnit i dál tak, aby probíhaly co nejlépe,“ doplnil ji Stropnický.

V posledních dnech čelí Maláčová se Stropnickým kritice kvůli tomu, že se přidali ke kontrole inspektorů práce a cizinecké policie v jedné z firem na Teplicku. Fotografie z kontroly pak zveřejnili na sociálních sítích.

Opozice zkritizovala jejich přítomnost mimo jiné kvůli tomu, že Maláčová i Stropnický jsou v čele kandidátky ČSSD do voleb do Poslanecké sněmovny.

„Chci na téma upoutat pozornost”

„Chtěla jsem se přesvědčit, jak inspektorát práce funguje tak, abych měla jasný obrázek o tom, jak to funguje v praxi. Na téma neférových pracovních podmínek se snažím také upoutat pozornost,“ uvedla k tomu v pondělí ministryně. Ta je v čele resortu přitom již tři roky, konkrétně od července 2018.

Pravicovým stranám je podle ní jedno, jakým způsobem je ve firmách porušován zákon. „Nám sociálním demokratům to jedno není. Toto téma mě zajímá dlouhodobě,” řekla.

Kontrola firmy v Krupce pak byla součástí inspekční akce Férová práce, která začala v červnu. Zaměřuje se na pracovní podmínky ve 14 velkých průmyslových podnicích a v 58 agenturách práce a firmách, které poskytují smluvní služby.

Zdroj