‚Mám čas se věnovat aktivitám uvnitř hnutí.‘ Farský bude kandidovat na místopředsedu STAN

5 měsíce starý 116

První místopředseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Jan Farský bude na mimořádném sněmu hnutí v tomto měsíci kandidovat na místopředsednický post. Uvedl to ve středu na twitteru. Neupřesnil, jestli chce obhajovat místo prvního místopředsedy, nebo se stát řadovým místopředsedou. Farský poslední měsíce tráví čas ve Spojených státech kvůli stipendiu.

Praha 14:50 6. července 2022

Jan Farský ve štábu Pirátů a Starostů. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Farský poděkoval za „nečekané nominace“ na místopředsedu hnutí. „Po zvážení všech pro a proti budu na červencovém sněmu kandidovat na místopředsedu STAN,“ uvedl. Hnutí může nabídnout přesah do oblasti mezinárodních vztahů a bezpečnosti, ale také nadhled, který teď STAN potřebuje, uvedl.

1/2 Děkuji za nečekané nominace na místopředsedu @STANcz i 82% podporu v domovském Libereckém (i když ta na nominaci pro malou účast delegátů nakonec nestačila)

Po zvážení všech pro a proti budu na červencovém sněmu kandidovat na místopředsedu @STANcz

Hnutí můžu nabídnout

— Jan Farský (@JanFar_sky) July 6, 2022

Tím, že jsem se kvůli stáži vzdal poslaneckého mandátu, mám navíc čas a energii více se věnovat aktivitám směřujícím dovnitř hnutí, dalšímu rozvoji programu, vizím, dodal.

Hledal jsem to nejméně špatné řešení z těch špatných, říká Farský o svém konci ve sněmovně

Číst článek

Farský odletěl do Spojených států v polovině ledna. Předtím oznámil, že Fulbrightova komise podpořila jeho projekt a že získal prestižní stipendium. Vzdal se pozice šéfa poslaneckého klubu STAN. Poslanecký mandát si chtěl nejdříve ponechat, po kritice z řad opozice i vládních stran se ho v polovině února vzdal.

Mimořádný sněm STAN se uskuteční 23. července v Hradci Králové. Vládnímu hnutí se z velké části rozpadlo vedení, ze čtveřice řadových místopředsedů zůstala pouze místopředsedkyně sněmovny Věra Kovářová.

Sněm hnutí svolalo také kvůli obvinění pražského politika STAN Petra Hlubučka v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku. Předseda hnutí Vít Rakušan bude na sněmu svůj post obhajovat, podporu mu vyjádřily všechny kraje, v nichž už se konaly sněmy. Vedle Rakušana nominovaly do předsednictva STAN 24 lidí.

ČTK

Zdroj