Mám toho dost, namíchl se Rakušan. Svolá debatu s Ukrajinci. Politolog zpochybnil jeho motiv

před 2 měsíce 69

„Ukrajinci, Ukrajinci, Ukrajinci. Téma všech Debat bez cenzury. Bohužel pro ně. Já už mám ale dost toho, že se na nich mluví o nich bez nich. Nechci, aby dál zaznívaly jen jednostranné pohledy a dezinformace. Chci, aby stejně jako všichni ostatní měli možnost říct, co je trápí, tíží nebo štve,“ napsal Rakušan na sociální síti X.

ČTĚTE TAKÉ: ANO přebírá voliče Spolu, tvrdí Havlíček. Politolog varoval koalici před dalšími hrozbami

Plánuje speciální debatu právě pro ně. „A proto je v pátek 23. února od 17:00 zvu na speciální ukrajinskou Debatu bez cenzury. Symbolicky v předvečer výročí útoku Ruska na Ukrajinu. Debata je tu pro ně a jsem si jistý, že přínosná bude úplně pro všechny. Žijeme tu společně. Budu se těšit,“ dodal ministr vnitra.

Politolog Jan Kubáček se domnívá, že mu jde především o pozornost. „Tento krok mu přinese primárně pozornost, což je pro něj nejcennější. Ukrajinští uprchlíci budou tak trochu marketingově využiti, protože bude působit jako první politik, který vyráží do terénu mezi Ukrajince i mezi odpůrce vlády. Cítím za tím příležitost být viděn a primárně jde o oslovování voličů TOP 09, Pirátů a částečně ODS,“ řekl pro CNN Prima NEWS.

Podobně to vidí také politický marketér Oto Klempíř. „Shání podporu na všech frontách. Zřejmě i mezi lidmi, kteří podporují spravedlivý boj Ukrajiny za znovudobytí svých území. Chce být jasně deklarován, že právě on nese prapor spravedlivé války na Ukrajině a nikdo lepší tady není,“ sdělil pro CNN Prima NEWS.

Téma Ukrajinců v České republice se na Rakušanových debatách řešilo opakovaně. Naposledy v Mostě jeden z diskutujících vyčítal, že měli mobilní data zdarma. „Proč měli Ukrajinci mobilní data zdarma? I to byl jeden z dotazů, který padl na Debatě bez cenzury v Mostě. Paní s dětmi, která bydlela u mě doma, každý den zjišťovala, jestli zbytek její rodiny žije. To, že se operátoři rozhodli jim to usnadnit, je jedině dobře,“ napsal Rakušan na sociální síti X.

Cílem debat je podle STAN vrátit se ke kořenům starostenského hnutí a vést s lidmi dialog o tom, co je pro ně skutečně podstatné i v čem vidí chyby současné vlády.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Ministr vnitra Vít Rakušan na výjezdu v Mostě

Přečtěte celý článek