Manželé udělali dobrý skutek. Pak zjistili, že na Hradčanech koupili kávu oscarové hvězdě

3 měsíce starý 21

V sobotu odpoledne si chtěl v pražské kavárně Písecká brána dát starší britský pár kávu. České koruny ale neměl a obsluze nefungoval platební terminál. V tu samou chvíli přišli do podniku také Češi a rozhodli se postarší pár, který seděl venku u stolečku, pozvat.

„Smutný britský pár. Chtěl si dát dvě cappuccina, ale v kavárně nešel terminál. A můj muž? Zvedl se, došel k baru, vrátil se se dvěma šálky a se slovem ‚gift‘ je postavil na stolek před okouzlenou dvojici. Inu, vzala jsem si ho, protože je boží,“ napsala Milada S. na Twitter.

Pod svůj příspěvek poté doplnila: „Dovětek. Ten pán je Jeremy Irons. Nám přišli jen jako milí stařečkové. Já si hned říkala, že vypadá jako pan Irons, ale teď k nim přišel jiný pán, zeptal se ho a stařeček odpověděl, že je. Totálně boží chvilka.“

Jaremy Irons je britský oscarový herec, který ocenění získal za roli obviněného vraha Clause von Bülowa ve filmu Zvrat štěstěny. Byl také oceněn za celoživotní dílo Čestným Césarem. Je 43 let ženatý s irskou herečkou Sinéad Cusackovou.

Majitel Písecké brány Petr Mändl se o dobrém skutku dozvěděl z Twitteru. „Děkujeme pánovi, který dnes zakoupil dvě kapučína nikomu jinému než herci a režisérovi Jeremymu Ironsovi. Dozvěděl jsem se to až na Twitteru a rádi bychom tohoto dárce pozvali i s doprovodem na naše lahodné kávy co hrdlo ráčí, samozřejmě na nás,“ napsal majitel na Facebook.

Majitel se v diskusi ohradil

Na sociálních sítích se rozjela diskuse, že jim kavárna mohla kávu dát sama. „Pánovi respekt, ale vám ne. Mohli jste jim to kafe dát sami. Takto to dobro musel zajistit kolemjdoucí,“ napsal pod Mändlův status Radek H.

Majitel se ovšem ohradil. „Vážený pane, obsluha vůbec tento příběh nezaregistrovala, dozvěděl jsem se to až se zpožděním. Vaše výtka se mě dotkla. Věřte, že za šestnáct let co provozuji kavárnu, jsem věnoval tisíce káv. O stovkách bezplatných akcí pro děti, seniory a vstřícnosti pro charity nemluvě,“ dodal majitel.

Na tuto diskusi reagovala i Milada S., kterou to velice mrzí. „Tak se z malé kavárenské příhody stává kauza, ve které to schytává kavárna. Mrzí mě to, protože celá situace se odehrála ve velice příjemné atmosféře, kterou jsem chtěla zprostředkovat ostatním. Tenhle příběh budeme asi ještě vyprávět vnoučatům,“ dodala.

Zdroj