Středeční masová střelba v americkém městě Kansas City byla důsledkem sporu mezi několika lidmi, uvedla ve čtvrtek šéfka místní policie. Řekla, že dvě ze tří zadržených osob jsou nezletilé, informuje lokální list Kansas City Star.

Kansas City 20:22 15. února 2024

Policie zasahuje při střelbě na oslavách Super Bowlu v Kansas City

Policie zasahuje při střelbě na oslavách Super Bowlu v Kansas City | Foto: David Rainey-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Policejní velitelka Stacey Gravesová také na tiskové konferenci oznámila zvýšení bilance obětí o jednoho zraněného. Po střelbě tak zůstala jedna mrtvá žena a 22 zraněných, přičemž asi polovinu obětí tvoří děti.

Střelba v newyorském metru si vyžádala jednu oběť. Dalších pět lidí je vážně zraněno

Číst článek

Krveprolití v centru nejlidnatějšího města státu Missouri propuklo na konci průvodu pořádaného na oslavu nedělního vítězství místního klubu Kansas City Chiefs v Super Bowlu, tedy finále národní ligy amerického fotbalu. Výstřely otřásly nádražím Union Station, kde byly v tu chvíli davy fanoušků.

„Zažili jsme tragickou událost během chvíle, která byla určená k oslavám,“ řekla Gravesová.

Policie ve středu zadržela tři podezřelé, žádné podrobnosti o nich ani o možné příčině násilí ihned neuvedla. Nyní Gravesová oznámila, že strážci zákona na místě zajistili několik střelných zbraní, nebylo však jasné jaké. Vyšetřovatelé stále vyzývají svědky i oběti, aby pomohli úřadům incident objasnit.

„Snažíme se zjistit, zda byli zapojeni další… Tenhle incident je stále velmi aktivně vyšetřován,“ citovala Gravesovou agentura AP.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Zemědělci nejsou proti Green Dealu, tvrdí šéf svazu. ‚Evropská komise zaspala,‘ uznává europoslanec

  2. Fotbalisté Sparty úvodní utkání na půdě Galatasaraye prohráli, domácí rozhodli o výhře 3:2 v nastavení

  3. Masovou střelbu v Kansas City zavinil spor několika lidí. Mezi zadrženými jsou i nezletilí

  4. Zjišťujeme potřeby výpravy, síly jsme schopni nasadit rychle, říká generál Řehka o lodní nemocnici u Gazy

  5. Zlato ve smíšené štafetě biatlonistů na mistrovství získala Francie, český tým vybojoval desáté místo

  6. Taylor Swift pomáhá s kampaní Bidena, tvrdí zastánci Trumpa. Dezinformaci věří asi každý pátý Američan

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme