Matka a její partner podle obžaloby hodili mrtvého kojence do řeky u Hořína na Mělnicku. Za usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy soud ženě uložil pět let vězení, muži 18 měsíců, na konci března nabyl rozsudek právní moci, informoval v úterý mělnický policejní mluvčí Pavel Truxa.

Mělník 17:22 12. dubna 2022

Po kojenci u Hořína na Mělnicku pátrali hasiči, policisté i dobrovolníci. | Foto: Monika Horská | Zdroj: Český rozhlas

Třiadvacetiletá matka 29. května 2020 policii nejprve nahlásila únos dítěte v kočárku, zatímco, jak řekla, usnula v parku. Následovala rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojily desítky policistů, hasičů a dalších dobrovolníků.

„Legendou o únosu kojence chtěla matka se svým partnerem zastřít jeho úmrtí, ke kterému došlo již o několik dní dříve. Těla dítěte se pak zbavili tak, že ho zabalené v batohu vhodili do řeky,“ uvedl Truxa.

Tělo čtyřměsíčního miminka nalezli policisté druhý den pátrací akce. Bylo v Labi, matka jej předtím podle policie zatížila kameny. Pitva následně ukázala, že dítě nezemřelo násilnou smrtí.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Ukrajina uvedla, že byla terčem ruského hackerského útoku. Měl za cíl její poškodit elektrickou síť

  2. Vrátí se do Ralska armáda? Ministerstvo obrany má zájem o bývalou leteckou základnu, lidé jsou proti

  3. Při útoku v newyorském metru bylo zraněno 13 lidí, z toho pět postřeleno. Podezřelý odešel v plynové masce

  4. Matka z Mělnicka, která před dvěma roky hodila kojence do řeky, jde do vězení na pět let

  5. Palivo do Temelína budou zajišťovat společnosti Westinghouse a Framatome. Nahradí ruské dodávky

  6. Krajský soud zamítl jednu z žalob majitelky nelegální stavby v přírodním parku u Budyně nad Ohří

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme