Matovičovo vládní hnutí se prudce propadá, získalo by teď jen 10 procent

1 měsíc starý 13

Igor Matovič Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Matovičovo vládní hnutí se prudce propadá, získalo by teď jen 10 procent

V loňských volbách přitom OLaNO získalo 25 procent hlasů a jakožto vítěz sestavovalo vládní koalici. Strana Směr-SD, která se později rozpadla, byla se ziskem 18 procent odevzdaných hlasů druhá.

V současnosti je rozložení sil odlišné. Největší důvěře voličů se nyní těší opoziční strana Hlas-sociální demokracie bývalého premiéra Petra Pellegriniho. Ta by podle dubnového průzkumu agentury AKO získala 23,9 procenta hlasů.

Druhá by skončila vládní strana Svoboda a Solidarita (SaS) ministra hospodářství Richarda Sulíka se ziskem 13,8 procenta hlasů

Opoziční strana Směr-sociální demokracie by získala 9,2 procenta hlasů a mimoparlamentní strana Progresivní Slovensko 8,3 procenta hlasů. Hnutí Jsme rodina předsedy parlamentu Borise Kollára by dalo svůj hlas 7,4 procenta Slováků.

Do parlamentu by se nedostala vládní strana Za lidi (4,3 %) a největší propad zaznamenala Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby, kterou by volilo jen 2,9 procenta Slováků. Odštěpenci z LSNS se stranou Republika by získali 3,1 procenta hlasů

podpis
Zdroj