Maturita není potřeba, říká premiér, který neumí česky, neumí s počítačem a má problémy se zeměpisem i dějepisem

2 měsíce starý 11

Andrej Babiš | FOTO: facebook A. B.

Andrej Babiš nevzdává svůj boj o desetitisíce hlasů mladých voličů. Znovu usilovně tlačí svůj populistický návrh na zrušení klasických maturit. O nápadu v neděli promluvil ve svém PR pořadu Čau lidi. Nově vymyslel, že bude prohlašovat, že maturity vlastně nejsou potřeba. Prý zaměstnával 35 tisíc lidí a nikdy se neptal na to, jestli má někdo z nich maturitu. Možná proto je jeho koncern životně závislý na dotacích a státních zakázkách. Bez nich by pravděpodobně padl.

Evidentní student vysoké školy života inženýr Babiš by ale udělal lépe, kdyby se sám do školy na pár chvil vrátil. Nebo kdyby si zaplatil doučování. Má totiž mezery v mnoha předmětech. Tak například v tom základním. Neumí česky. To je u premiéra trochu problém.

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Další nedostatečná? Výpočetní technika, informatika. Babiš neumí pracovat s počítačem. Všude s sebou tahá papírový diář, vše mu jeho tým tiskne na papír. Že s počítačem Babiš neumí, prozradila jeho mluvčí Lucie Kubovičová.

Zeměpis, v tom Babiš taktéž tápe, jak nedávno ukázal, když Cheb zařadil do Královéhradeckého kraje. Dějepis? O historii se bývalý prominentní komunista a estébák Babiš nerad baví. Ale své vědomosti ukázal například, když v roce 2018 hovořil o srpnu 1968: Já jsem se jasně vyjádřil, že okupace Československa je v naší historii jeden z nejvíc negativních jevů za sto let a že to byla invaze. Kdo to byl, nevím. Lidi říkali, že přišli Rusáci, to je všechno. Samozřejmě to byla katastrofa pro celý národ. Je potřeba to odsoudit a asi to připomenout, že se to vůbec stalo, že to bylo vůbec možné,“ řekl tehdy Babiš.

A co taková rodinná výchova? Hodit svůj skandál na syna, prohlásit ho za duševně nemocného a nechat ho unést na Krym? To nevypadá na pěknou známku. Lhát a přísahat při tom na zdraví svých dětí? Také nic moc.

Samozřejmě, že Babiš opovrhuje maturitou. Je podle něj zbytečná. Nepotřebuje mít vzdělané obyvatele, potřebuje mít hlasy. Naštěstí, jak se ukazuje, maturanti se zřejmě koupit nenechají.

Zdroj