Matúš nebyl blázen, mám toho dost. Bytovku nevyhodil do vzduchu úmyslně, hájí ho otec

6 měsíce starý 10

Matúš nebyl ve špatném psychickém stavu a výbuch určitě nezpůsobil úmyslně, zdůrazňuje otec muže, který 13. května zemřel při explozi plynu v bytovém domě na západním Slovensku. „Můj syn nebyl žádný blázen,“ řekl pro Nový Čas. „Všude čtu, že byl blázen, a už toho mám dost! Vůbec to není pravda! Byl naprosto normální, byl to slušný kluk,“ zdůraznil.

Jeho slova potvrzují podle Nového Času i další Matúšovi známí. Jeho kamarádka Zuzana tvrdí, že měl dobré srdce. Vyloučila možnost, že by mohl způsobit výbuch kvůli svému dřívějšímu rozchodu s  partnerkou Katarínou.

K TÉMATU: Detaily tragédie na Trnavsku: Bytovku měl vyhodit do povětří muž kvůli nešťastné lásce

„Nebyl to blázen, byl to úžasný člověk. Jeho otec a matka ho milovali. Ještě ve středu jsme si s Matúšem psali. Zrovna mi psal o rodičích, jak si jich váží a má je rád. Nevěřím, že to udělal úmyslně. Nevěřím,“ sdělila.

Okolnosti výbuchu a možné zavinění ze strany jednačtyřicetiletého muže je v současnosti předmětem policejního vyšetřování. Práci komplikuje také množství fám, které se šíří na veřejnosti. Starostka Bieleho Kostola Iveta Paulová na facebookovém účtu obce zveřejnila příspěvek, v němž vyvrací některé dezinformace kolem tohoto incidentu.

Matúš byl jedinou obětí sobotního výbuchu v obci Biely Kostol v trnavském okrese. Při výbuchu však utrpěly zranění další tři lidé. Lze mluvit o štěstí, protože exploze byla podle informací Nového Času údajně tak silná, že byla slyšet až ve vedlejší vesnici. Rozsáhlejšímu neštěstí zřejmě zabránil Rastislav z vedlejšího vchodu, který hned po explozi duchapřítomně běžel vypnout plyn do centrální rozvodny.

Budově hrozila demolice, statik však rozhodl, že nutná bude pouze likvidace poškozeného podkroví. Zbytek budovy čeká rekonstrukce, v současnosti ale není obyvatelná. Obec Biely Kostol založila transparentní účet, na který lze zasílat finanční pomoc poškozeným.

Zdroj