Mayer pro sebe ukořistil poslední Světový pohár v roce,

2 týdny starý 10

Mayer pro sebe ukořistil poslední Světový pohár v roce,

Třicetiletý Mayer se postaral o první rakouskou výhru v sezoně v závodě, v němž lyžaře na stupních vítězů dělilo pouhých šest setin sekundy. Druhý skončil s odstupem čtyř setin další Rakušan Vincent Kriechmayr, jenž zopakoval výsledek z úterního superobřího slalomu. Třetí byl Švýcar Urs Kryenbühl.

První stupně vítězů v sezoně těsně unikly pětinásobnému vítězi sjezdu v Bormiu Dominiku Parisovi. Italský lyžař, který se vrací po lednovém těžkém zranění kolena, zaostal za Kryenbühlem o sedm setin.

Na úterní vítězství v super-G nenavázal Ryan Cochran-Siegle, jenž byl nejrychlejší i v obou víkendových trénincích na sjezd. Američan udělal při riskantní jízdě dvě chyby, které ho odsunuly na sedmou pozici.

O jednu příčku před ním skončil úřadující vítěz SP Aleksander Aamodt Kilde z Norska, jenž vede pořadí sjezdu a nově i celkové hodnocení. V čele o tři body vystřídal Francouze Alexise Pinturaulta, který dnes nestartoval.

Sjezd v Bormiu se měl původně jet už v pondělí, kvůli počasí byl ale dvakrát přesunut až na dnešek.

Program Světového poháru lyžařů bude pokračovat v roce 2021 příští týden slalomem v Záhřebu, kde už tuto neděli pojedou ženy. Rychlostní specialisty čeká v polovině ledna klasický sjezd ve Wengenu.

Zdroj