Mé děti posedli démoni, tvrdila matka. Věřili jí i experti, děsivý případ teď znovu ožívá

6 dny starý 14

Případ prošpikovaný nadpřirozenými a paranormálními jevy se na veřejnost dostal v roce 2014, kdy se Latoya Ammonsová rozpovídala pro plátek Indianapolis Star. V rozhovoru řekla, že viděla své děti, jak lezou po zdech, levitují a mluví cizími jazyky. Na první pohled se mohlo zdát, že matka trpí psychickými problémy. Jenže její výpověď potvrdily i oficiální státní dokumenty, podle kterých byli svědky prapodivných věcí i lékařští specialisté, policisté a další lidé, kteří nepatří do rodiny Ammonsové.

Sám jeden z policejních šéfů Charles Austin tehdy prohlásil, že příběhu matky věří. Pro Indianapolis Star uvedl, že začal věřit poté, co navštívil dům paní Ammonsové a mluvil s její rodinou. A podle oficiální zprávy úřadů, ze které byla kvůli ochraně odstraněna jména dětí, byli svědky záhadných událostí i lékařští experti.

„Zdravotnický personál uvedl, že během pozorování dětí sedmiletý chlapec vydával zvuky podobné vrčení, zatímco obracel oči v sloup. Viděli, jak se (začerněné jméno chlapce) zvedl do vzduchu a byl mrštěn proti zdi, aniž by se ho někdo dotknul,“ stojí podle médií ve zprávě.

Jiné z dětí, sedmiletý chlapec, pak podle zprávy chodilo po zdi. „Pak se začal podivně usmívat, vrhnul se ke své babičce a mlátil ji hlavou do břicha, dokud ho nepopadla za ruce a nezačala se modlit. On hlubokým hlasem říkal, že je čas zemřít, že ji zabije a rozhlížel se po místnosti,“ citoval Indianapolis Star z děsivé zprávy. Chlapec pak údajně začal chodit po zdi, zatímco babičku stále držel za ruku. „Pak se převrátil, dopadl na nohy před babičku a posadil se do křesla,“ stojí dále ve zprávě.

Po přestěhování vše ustalo

Jindy zase matka svého malého syna viděla, jak mluví s imaginárním kamarádem ve skříni. Když se ho zeptala, o čem spolu promlouvali, odpověděl, že mu neviditelná bytost vyprávěla o tom, jaké to je být zabit.

V květnu 2012 rodina najala kněze, který na dětech i matce provedl exorcismus. Následně se rodina přestěhovala do města Indianapolis, kde podivné události ustaly.

Ačkoliv se nikdy neprokázalo, že by se jednalo o podvod, někteří svědci naznačovali, že matka může mít jisté psychické potíže. Podle nich to děti na matku hráli a ta je v jejich chování podporovala. Skeptických bylo k případu i několik expertů. Například lékař Geoffrey Onyeukwu ve svých poznámkách uvedl, že v domě nikdy nic paranormálního nezaznamenal a připomněl, že děti Ammonsové měly před tím, než se záhadné události začaly odehrávat, problémy se školní docházkou.

Někteří experti ženě něvěřili

Nadpřirozeným jevům nevěří ani vyšetřovatel Joe Nickell, který vyslýchal několik svědků z případu. Majitel „strašidelného domu“ Charles Reed pak uvedl, že v něm nikdy nic podivného nezaznamenal a poznamenal, že v době, kdy se měly divné věci odehrávat, byla rodina pozadu s placením nájmu.

Příběh je nicméně pro filmaře pochopitelně velmi zajímavý. Na jeho základech už vznikl například dokument Demon House (Dům démonů). Součástí natáčení byla i demolice onoho „domu hrůzy“. Nově plánovaný snímek The Deliverance (Vysvobození) od společnosti Netflix se tak bude muset obejít bez originální stavby. Hlavní role by měly obstarat Andra Dayová a Ebony Jacksonová. Kdy se film objeví na streamovací platformě, zatím není jasné.

Zdroj