Mé tělo už je staré, žehral Murray. Největší bitvu sezony s Tiafoem ale vyhrál

2 měsíce starý 22

 Reuters

Bývalý první hráč světa Murray v tie-breakové bitvě zvítězil 7:6, 6:7, 7:6 po třech hodinách a 45 minutách a popáté za sebou zvládl na turnajích přejít první kolo.

"Myslím, že to je poprvé v kariéře, co jsem hrál zápas s výsledkem 7:6, 6:7, 7:6. Rozhodně je to s výrazným náskokem moje nejdelší utkání na tři sety. Jsem teď unavený, byla to neuvěřitelná bitva," řekl Murray po úterním večerním duelu.

Murray s Tiafoem překonali o sedm minut dosavadní nejdelší zápas sezony z finále antukového turnaje v Barceloně, v němž se 3:38 hodiny přetahovali Rafael Nadal a Stefanos Tsitsipas.

V závěrečném tie-breaku odvrátil čtyřiatřicetiletý Murray o jedenáct let mladšímu Tiafoeovi dva mečboly. Sám proměnil druhou příležitost k ukončení zápasu bekhendovým kraťasem, který sice Američan doběhl, ale nedostal míček přes síť.

"Mé tělo už je staré. Nevadí mi dlouhé zápasy, ale tohle je úplně jiná úroveň," komentoval délku utkání Murray, jehož kariéru v posledních letech ovlivňují problémy s kyčlí. "Báječný zápas, úžasná atmosféra, je skvělé zase hrát před diváky," dodal trojnásobný grandslamový a dvojnásobný olympijský šampion.

V Antverpách před dvěma lety Murray získal zatím poslední 46. titul v kariéře. Jeho dalším soupeřem na European Open bude druhý nasazený Diego Schwartzman z Argentiny.

Zdroj