Medveděv: Ukrajinu si musí rozparcelovat Rusko a EU. Jinak se může válka táhnout desetiletí

2 dny starý 9

„Tento konflikt je dlouhý. Je to všechno na desítky let. To je nová realita, nové životní podmínky,“ uvedl Medveděv podle agentury TASS. Je přesvědčen, že za současné situace to „budou tři roky příměří, dva roky konfliktu a takhle se to bude všechno opakovat“. „Je nutné zničit samotnou podstatu nacistické moci v Kyjevě,“ zdůraznil politik.

ČTĚTE TAKÉ: Ohnivá exploze v Krasnodaru. Rusko čelilo dalšímu náletu, protivzdušná obrana nestačila

Medveděv nastínil scénář, jak by válka mohla skončit. Vyhlídka na mír bude existovat pouze za předpokladu, že by západní regiony Ukrajiny byly postoupeny několika zemím Evropské unie, zatímco východní část Rusku. Obyvatelé centrálních oblastí by o připojení k Rusku mohli hlasovat, píše web týdeníku Focus s odvoláním na Telegram Medveděva.

Mohlo by vás také zajímat: Rusko podniklo raketový útok na Kyjev

„V tom případě konflikt skončí s dostatečnými zárukami, že se v dlouhodobém horizontu neobnoví,“ napsal Medveděv na Telegram. Dodal, že pokud by část Ukrajiny, která zůstala nezávislá, vstoupila do EU nebo NATO, lze očekávat, že „nepřátelství znovu vzplane s rizikem, že by se mohlo rychle změnit v plnohodnotnou třetí světovou válku“.

Přijatelný by podle jeho slov byl i scénář, pokud by se celá Ukrajina rozdělila mezi Rusko a státy EU, zatímco v jedné unijní zemi by se zformovala ukrajinská exilová vláda. Konflikt by pak skončil „rozumnými zárukami“.

Rusko zahájilo invazi na Ukrajině vloni 24. února.

Zdroj