Mejdan v Teplicích jako symbol Babišova Palerma. Policejní ředitel, politici, kmotr u jednoho stolu

2 měsíce starý 12

My můžeme. To si asi říkali účastníci sobotního mejdanu v Teplicích. Severočeský šíbr Benda hostil ve svém hotelu zajímavou skupinu lidí. Jeho dlouholetého kamaráda Paroubka doplnil například Babišův poslanec a oblíbený maskot exhokejista Hnilička nebo policejní ředitel Husák, známý ze svých předchozích skandálů. Pravděpodobné je, že se postupně objeví další zajímavá jména.

Večírek je dokonalým symbolem Babišova Palerma. V době tvrdého zákazu se u jednoho stolu scházejí politik rozhodující o tom, kam půjde ze státní pokladny sedm miliard korun, podnikatel označovaný za kmotra na severu, bývalý premiér a současný policejní ředitel. Vše se odehrává přesně ve chvíli kdy policisté a ČOIka společně bouchají na dveře hotelů a penzionů a společ hledají nelegálně ubytované hosty na pokojích. Jde o absurdní záležitost, která naprosto vystihuje současný stav České republiky.

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Většina podnikatelů je zavřená doma, nesmí pracovat, o pomoc žádat v podstatě nejde, protože Havlíčkův systém nefunguje. Kdo otevře hospodu pro pár kamarádů, musí počítat s ostrým postihem. Jenže pak jsou tu ti jiní lidé. Ti, kteří si klidně udělají nelegální večírek v Teplicích nebo na Vyšehradě. Ovšem, pozvánka na sobotní party se zřejmě dostala do nepravých rukou, které nakonec na večírek“pozvaly“ i vybrané novináře.

Babiš se tlačil do politiky kvůli tomu, aby bojoval proti korupci a papalášství. Tak nějak to říkal. Po letech je to tak, že největším papalášem je on sám a obklopuje se lidmi z nichž mnozí význam tohoto slova naplňujií bezezbytku. A pokud jde o korupci, ta se teď děje tak, že si pan premiér přiděluje sám sobě dotace a zakázky. Nikdo nemusí nikoho uplácet.

Tohle Babišovo Palermo nebude voliče už moc dlouho bavit.

Zdroj