Měl chuť na zmrzlinu, tak se vloupal do stánku. Bezpečnostní kamery potřel čokoládou

6 měsíce starý 8

Policisté zveřejnili informace k případu, který se stal na konci dubna. Čtyřiadvacetiletý mladík v Hradci Králové si dal za cíl vloupat se do zmrzlinového stánku v Hradecké ulici, jenže ve výsledku zůstal uvnitř obklíčený policejními hlídkami. Následná dechová zkouška ukázala necelé jedno promile alkoholu. Důvodem jeho činu bylo, že dostal chuť na sladké. Na místo dojel s nákupním vozíkem, který použil jako koloběžku.

ČTĚTE TAKÉ: Na cyklisty spadl strom. Senior na místě zemřel, žena je zraněná

„Muž si chtěl ze stánku odnést dvě stokorunové bankovky a připravil si i zmrzlinové kornoutky. Venkovní kameru vytrhl a další tři vnitřní kamery pomazal čokoládou,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Pachatel nic netušil

Před činem venku vystavoval nezakrytý obličej do bezpečnostní kamery. To mu ale vůbec nebránilo v tom, aby následně vymyslel plán, že se skryje za igelitový pytlík. Jenže to už ho provozovatel stánku na dálku sledoval na záběrech a volal policii. Pachatel nic netušil a uvnitř se v poklidu rozhlížel, co si odnese, a ještě posílal z mobilního telefonu zprávy.

„Ten člověk k nám chodil na vanilkovou zmrzlinu a na naše sorbety, a jelikož si večer asi dal pivo, tak měl chuť i o půlnoci. Když jsem přijel na místo, policisté pachatele zadrželi a já se ho ptal, proč to udělal. Odpověděl, že měl chuť na naši zmrzlinu, že ji máme dobrou,“ popsal provozovatel zmrzlinárny Jiří Štefela.

Na vybavení stánku a na surovinách způsobil mladík škodu za více než 50 tisíc korun. Vytrhl elektrickou roletu, vykopl křídlo okenice, poškodil i zmrzlinový stroj. Provozovatel musel interiér nechat opravit. Stánek už je ale opět v provozu. Kvůli touze po mlsání je podezřelý z krádeže a poškození cizí věci a hrozí mu až dva roky vězení.

Zdroj