Messi má nového kouče. Galtier převzal Paris SG, je sedmým trenérem během 11 let

1 měsíc starý 18

 Reuters

Ve funkci nahradil Mauricia Pochettina, který vedl tým od loňského ledna. Vedení PSG představilo dnes jeho nástupce Galtiera na tiskové konferenci.

Argentinec Pochettino získal s PSG v uplynulé sezoně ligový titul, v Lize mistrů ale bohatý klub opět neuspěl a vypadl už v osmifinále.

O premiérový triumf v milionářské soutěži se tak s PSG, kde působí řada hvězd včetně Lionela Messiho, pokusí příští sezonu Galtier.

"Uvědomuju si zodpovědnost, kterou budu mít v čele tohoto mimořádného týmu, který je jedním z nejkonkurenceschopnějších a nejpůsobivějších v Evropě," řekl Galtier.

"Všichni víme, co dnes Paris St. Germain ve francouzském i mezinárodním fotbale představuje. Těším se, že se stanu trenérem tohoto týmu a že brzy usednu na lavičku na velkolepém stadionu Park princů, z něhož vyzařuje vášeň pro fotbal," doplnil.

Pětapadesátiletého rodáka z Marseille čeká čtvrté angažmá v roli hlavního trenéra. V minulosti vedl osm let Saint-Étienne a čtyři roky Lille, se kterým v ročníku 2020/21 získal překvapivě francouzský titul.

V uplynulé sezoně dovedl k pátému místu a do finále poháru Nice, které už jmenovalo nového kouče Luciena Favreho.

Zdroj