Messi prohloubil ohromující ztrátu PSG. Klub vydal na platy rekordních 17,5 miliardy

2 měsíce starý 57

 Reuters

Tak vysokou sumu ještě nikdy v historii žádný fotbalový klub za své hráče nezaplatil. Francouzský fotbalový gigant Paris Saint Germain rozeslal v sezoně 2021/22 na konta svých hvězd ohromujících 17,2 miliardy korun. Není proto ani divu, že hospodaření za loňský rok skončilo mínusem ve výši téměř devíti miliard. 

Výdaje v hospodaření klubu vylétly raketově vzhůru před začátkem minulé sezony, po příchodu dalších tří exkluzivních posil: Lionela Messiho, Sergia Ramose a Achrafa Hakimiho. Během léta 2021 tak došlo k 45procentnímu nárůstu v rozpočtu určeném na mzdy fotbalistů.

Pařížané tak ve své štědrosti překonali rekord španělské Barcelony z roku 2019, která tehdy mimochodem také měla na své výplatní pásce Messiho. Ten si v Paříži v první sezoně údajně přišel na 700 milionů korun, nedávné prodloužení smlouvy s PSG mu ovšem plat ještě výrazně zvýší.

Bezkonkurenčně nejlépe placeným fotbalistou klubu je každopádně Kylian Mbappé. Ten letos v květnu podepsal nový, dvouletý kontrakt s opcí. Ten vynese třiadvacetiletému francouzskému fotbalistovi měsíčně šest milionů eur.

Zdroj