Městem jela i 180 km/h. Honičku se třemi vozy policistů vysvětlila žena v Ostravě svérázně

2 měsíce starý 23

Policisty ve středu v noci na nebezpečně jedoucí automobil značky Škoda Octavia upozornil další řidič. Auto v Ostravě-Porubě kličkovalo po silnici a přejíždělo přes pruhy. Postupně se do jeho pronásledování zapojily tři policejní vozy. Projely Porubou, obvodem Mariánské Hory a Hulváky do centra Ostravy. Tam se pronásledované auto otočilo a vydalo se zpět směrem na Porubu.

Řidička ujíždějícího vozidla kličkovala, aby policistům znemožnila ji zastavit. „Její rychlost mnohdy překročila i 180 kilometrů v hodině,“ řekla mluvčí. Přibližně po dvacetikilometrovém pronásledování se jednomu policejnímu vozu podařilo řidičku předjet a donutit ji bláznivou honičku ukončit.

Řidičák jí nechyběl

„Muži zákona zjistili, že řidičem byla jednatřicetiletá žena. Dobrovolně se podrobila dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a testu na drogy, obojí s negativním výsledkem. Také byla držitelkou řidičského oprávnění. Proto se policisté na místě zeptali, proč ujížděla. Dočkali se odpovědi, že z nudy,“ řekla Michalíková.

Její zběsilá jízda se ale bude pravděpodobně řešit pouze jako přestupek. Na trase totiž podle policie nikoho neohrozila. Neřídila pod vlivem drog ani alkoholu. Případ tak nesplňuje parametry žádného trestného činu, například obecného ohrožení.

Zdroj