Meta plánuje spustit vlastní verzi Twitteru, bude propojená s Instagramem

3 měsíce starý 197

Americká společnost Meta, která vlastní například Facebook, ukázala zaměstnancům plán textové sociální sítě, která má konkurovat Twitteru. Mohla by umožnit uživatelům sledovat účty, které již sledují na Instagramu i přivést i sledující z decentralizovaných platforem, jako je Mastodon. Vývoj platformy potvrdil mluvčí společnosti Meta, informoval v pátek zpravodajský server BBC. Spekuluje se, že Meta by mohla sociální síť spustit už koncem června.

New York 18:38 9. června 2023

Logo společnosti Meta Platforms v Bruselu | Foto: Yves Herman | Zdroj: Reuters

Na internetu se objevily snímky obrazovky, které firma prezentovala zaměstnancům a jež poskytují představu o tom, jak bude aplikace vypadat. Vzhled této nové platformy připomíná Twitter. Sociální síť s pracovním názvem P92 by mohla být vážnějším konkurentem Twitteru než Bluesky nebo Mastodon.

Meta dostala v Irsku rekordně vysokou pokutu. Má zaplatit 1,2 miliardy eur za odesílání dat do USA

Číst článek

Obě jmenované sítě přitáhly uživatele, kteří byli nespokojení s vývojem v Twitteru poté, co firmu na konci loňského roku převzal miliardář Elon Musk. Začínat na nové sociální síti a znovu budovat komunitu je ale obtížné, připomíná BBC.

Meta uvádí, že Instagram má kolem dvou miliard uživatelů. Twitter ty své vyčísluje na 300 milionů, ale tento údaj nelze ověřit. Pokud by nová platforma Mety přitáhla jen čtvrtinu uživatelů Instagramu, měla by před Twitterem notný náskok.

Twitter se v posledních měsících dostal pod drobnohled kvůli moderování obsahu a v květnu se rozhodl nenaplňovat unijní kodex o dezinformacích. Pod Muskovým vedením byla moderace obsahu Twitteru údajně omezena, což podle kritiků umožnilo nárůst šíření dezinformací. Musk to odmítá a tvrdí, že od jeho nástupu dezinformací na sociální síti ubylo.

LEAKED SCREENSHOTS: This is what Instagram’s upcoming Twitter competitor looks like

And its public name could be Threads, based on internal documents

22:49 – 08. 06. 2023

157 645

ČTK

Zdroj