Meteorologové předpovědí na květen nepotěšili

3 měsíce starý 59

Ilustrační foto Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Meteorologové předpovědí na květen nepotěšili

Teploty v posledních dubnových dnech by se měly vyšplhat až k 19 stupňům Celsia, ale v noci a k ránu se mohou znovu objevit přízemní mrazíky. Srážek i mraků bude postupně ubývat.

O víkendu, kdy se tradičně pálí čarodějnice, by se měla obloha znovu zatáhnout, a hlavně neděle bude zřejmě deštivá. Nejvyšší teploty budou o víkendu kolem 15 až 19 stupňů, postupně ale budou klesat na 12 až 16 stupňů.

V týdnu od 2. do 8. května by se denní teploty měly pohybovat v rozmezí od 12 do 18 stupňů Celsia, noční kolem průměrných pěti stupňů.

V dalším týdnu (od 9. do 15. května) předpokládají meteorologové deštivé počasí, kdy by mělo spadnout v úhrnu až 15 mm srážek. Denní teploty by se měly pohybovat kolem průměrných 18 stupňů, noční na průměrných šesti stupních Celsia.

Jako nejteplejší vychází poslední týden (od 16. do 22. května) s průměrem nejnižších nočních teplot kolem 7 °C a průměrem nejvyšších denních teplot kolem 20 °C.

Období od 25. dubna do 22. května bude podle meteorologů srážkově průměrné, ale jeho první polovina průměrná až slabě nadprůměrná a druhá až slabě podprůměrná.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj