Meteorologové varovali před náledím, sněžením a silným větrem

1 měsíc starý 15

Ilustrační foto Foto: Lee Smith, Reuters

Dnes 12:05 • Aktualizováno 12:23

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí varoval před silným větrem, nebezpečím tvorby sněhových jazyků, sněžením a tvorbou náledí. Hrozit budou v úterý zejména v průběhu úterý.

Ilustrační foto Foto: Lee Smith, Reuters

Meteorologové varovali před náledím, sněžením a silným větrem

Silný jihozápadní vítr bude hrozit od úterního časného rána do 18:00 v částech Středočeského, Jihočeského, Plzeňského a Ústeckého kraje. V nárazech může mít rychlost přes 65 kilometrů v hodině.

Od úterního rána až do půlnoci se mohou v částech Středočeského, Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje a rovněž na vysočině tvořit v důsledku silného větru a očekávaného sněžení sněhové jazyky.

Sněžit by podle výstrahy mělo v částech Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje od úterních 8:00 do 20:00, přičemž během 12 hodin může napadnout až 15 centimetrů nového sněhu.

Vedle toho bude od úterního podvečera v částech Středočeského, Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje hrozit až do středečního rána tvorba náledí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj