Meteorologové varují před mrazem

1 měsíc starý 12

Noční mrazy mohou poškodit kvetoucí stromy po celém území České republiky. Upozornil na to v nedělní výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí od nedělní půlnoci až do středečních 8:00.

Foto: Profimedia.cz

Noční mrazy mohou poškodit například meruňky

Článek

„Mráz ve vegetačním období by mohl v polohách pod 500 metrů poškodit zejména kvetoucí meruňky, broskvoně a rané odrůdy slivoní,“ uvedli meteorologové. Pro většinu ČR platí výstraha už v noci na pondělí. Pouze pro jižní části Jihomoravského a Zlínského kraje začíná až od pondělních 22:00.

Zeleninu a nízké rostliny doporučují zakrýt netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů. V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí či lehký postřik porostů drobnými vodními kapičkami anebo spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů.

Teploty v noci na pondělí by podle ČHMÚ měly pohybovat mezi 1 až -3 °C, při slabším větru mohou klesnout až k -5 stupňům. V noci na úterý se teploty zřejmě vůbec nedostanou nad nulu a budou mezi -2 až -6 stupni. V noci na středu pak meteorologové očekávají teploty mezi -1 až -5 stupni.

Výběr článků

Tesla začala nabízet pivo

Americká automobilka Tesla v pátek uvedla svou sadu tří lahví piva plzeňského typu nazvaného Gigabier. K mání je i na oficiálních českých stránkách.

Načítám

Zdroj