Metnar vyhrožuje rezignací. Chce peníze, co mu Babiš slíbil

4 měsíce starý 12

Lubomír Metnar by se mohl stát dalším ministrem, který skončí v Babišově kabinetu. Ministr obrany ovšem podle informací serveru Novinky.cz přemýšlí o rezignaci z vlastního popudu. Pokud se do rozpočtu jeho ministerstva nevrátí peníze, o něž přišel kvůli podmínce komunistů, je odhodlán ve vládě skončit. Situaci bude muset řešit sám premiér.

Právě Babiš byl tím, kdo na konci roku 2020 z rozpočtu ministerstva obrany vzal 10 miliard, které na nátlak komunistů přesunul do rezervy státního rozpočtu. Výměnou za to měli poslanci KSČM pro rozpočet hlasovat. Tehdy ovšem předseda vlády slíbil, že začátkem letošního roku budou všechny peníze zpět. 

To se ovšem nestalo, vrátila se pouze polovina, a to Metnar patrně nehodlá tolerovat. „Řekl, že chce, aby se se peníze vrátily do konce března, a pokud ne, rezignuje. To platí,“ řekl pro Novinky.cz tiskový mluvčí ministerstva Jan Pešek.

Zbylých pět miliard je stále v rozpočtové rezervě, ale zatím to nevypadá, že by se do konce měsíce měly přesunout na účet ministerstva.

„V lednu dostali pět miliard a teď je březen. Pokud peníze potřebují, požádá pan ministr pana premiéra a peníze tam půjdou. Teď je to v rukou těchto dvou osob,“ řekla k celé situaci ministryně financí Alena Schillerová.

Zdroj