Mezinárodní vlaky se na trať u Domažlic vrátí až od pondělí

2 měsíce starý 12

7. srpna 2021, 15:04 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Mezinárodní vlaky z Německa se na trať u Domažlic, na které se ve středu ráno stala tragická železniční nehoda, vrátí až v pondělí. Přes víkend budou dopravu na žádost německé strany nadále zajišťovat autobusy. ČTK to dnes řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Po srážce vlaků u Domažlic několik mrtvých a zraněných

Po srážce vlaků u Domažlic několik mrtvých a zraněných
FOTO: Policie ČR

Po havárii mezinárodního expresu a osobního vlaku, která si vyžádala tři lidské životy, bylo potřeba nejprve odklidit poškozené vlaky a pak opravit trať v místě nehody v obci Milavče. První regionální vlaky se na trať vrátily v pátek v podvečer. Poškozenou německou lokomotivu, která táhla expres, si podle Rajnochové převzal německý dopravce.

Odklizeny byly i ostatní vagony. Na místě, mimo trať, už zůstává jen nejvíce poškozený vagon z mezinárodního vlaku, u kterého se rozhodne, jestli bude rozebrán na místě nebo převezen jinam.

Vlaky se srazily ve středu kolem osmé ráno. Při nárazu zemřeli oba strojvedoucí a jedna cestující z osobního vlaku. Záchranáři ošetřili celkem 67 lidí, které rozvezli do nemocnic v Domažlicích, Plzni a Praze. Podle prvních zjištění nehodu způsobil zřejmě mezinárodní expres, který vjel na úsek bez povolení.

Zdroj