Michal Hašek přerušil členství v ČSSD, objasnil to profesními důvody

3 měsíce starý 96

27. dubna 2022, 16:50 Autor: ČTK

Bývalý jihomoravský hejtman, exposlanec a bývalý místopředseda ČSSD Michal Hašek pozastavil členství ve straně. V odůvodnění zaslaném ČTK uvedl, že je to z profesních důvodů, protože buduje vlastní advokátní praxi. Dodal, že v politice nesměřuje nikam jinam.

Michal Hašek.

Michal Hašek.
FOTO: Mariusz Stankowski / INCORP images

Čtyřiadvacet let strávených v ČSSD Hašek označil za jízdu po horské dráze. Věří, že za ním zůstalo mnoho pozitivních výsledků, přiznal ale i chyby. Hašek se kromě působení v politických funkcích zapsal do povědomí veřejnosti i utajovanou schůzkou s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Na přerušení členství upozornil server seznamzpravy.cz. Hašek přerušil členství v první polovině dubna. "Je to z profesních důvodů. Buduji nyní vlastní advokátní praxi a někteří klienti mne požádali o utlumení politických aktivit," uvedl Hašek.

Roky strávené v ČSSD označil za horskou dráhu. "Chvíli jsi dole, chvíli nahoře. Poznal jsem spoustu skvělých lidí. Za ty roky jsem určitě udělal i chyby. Věřím, že za mnou zůstalo v Drásově, Jihomoravském kraji, Asociaci krajů ČR a ve Sněmovně také mnoho pozitivních výsledků," uvedl Hašek. Kromě poslance a hejtmana byl i starostou Drásova nebo předsedou Asociace krajů ČR.

Hašek se před lety ucházel o post předsedy ČSSD, ale těsně prohrál s bývalým premiérem Bohuslavem Sobotkou. Hašek byl pak místopředsedou. Z funkce odešel kvůli takzvanému lánskému puči, když se po volbách v roce 2013 někteří politici z ČSSD včetně Haška nebo Jeronýma Tejce setkali s prezidentem Zemanem a předsednictvo pak vyzvalo Sobotku k rezignaci kvůli slabému volebnímu výsledku. ČSSD tehdy vyhrála volby s podporou přes 20 procent, dříve mívala více hlasů. Sobotka to ale odmítl a stal se premiérem po uzavření koalice s ANO a lidovci. Hašek, Tejc i další pak z funkcí ve vedení odešli. Sobotka ani Tejc už v ČSSD nejsou.

Zdroj