Michka na Dakaru trápila technika, znovu mu pomáhal týmový kolega Engel

5 měsíce starý 89

 Orion-Moto Racing Group

Nejlepším českým motocyklistou se po problémech Martina Michka stal Jan Brabec, který byl v neděli osmnáctý a celkově se drží na 21. pozici. Etapu vyhrál Chilan José "Nacho" Cornejo v sedle Hondy.

Michek měl etapu dobře rozjetou a jednu chvíli byl dokonce v první desítce průběžného pořadí. Jenže patnáct kilometrů před koncem přišel velký problém.

"Musel jsem zastavit. Stavil se u mě také Milan Engel, podíval se na to a doladili jsme to. Potom jsem vyjel. Snažil jsem se přijít na to, co to bude, asi to opravdu bude zadní čerpadlo. Stál jsem tam dlouho. Je to škoda, jinak bych se mohl dostat do nejlepší desítky," řekl jezdec týmu Orion-Moto Racing Group, který vypadl z první dvacítky celkové klasifikace.

Do čela hodnocení motocyklistů se vyšvihl Francouz Adrien van Beveren na Yamaze, který vede před dvojicí továrních jezdců KTM Matthiasem Walknerem a Kevinem Benavidesem. Brabec na van Beverena ztrácí přes 97 minut, Michek na 23. příčce za svým krajanem zaostává o pět minut.

Van Beveren v neděli na desátém místě zaostal za Cornejem o více než 12 minut, ale stačilo mu to k předstižení dosavadního lídra Sama Sunderlanda. Brit nabral téměř 26 minut ztráty a celkově se propadl až za dvojici závodníků v barvách KTM.

Jezdec týmu GasGas Daniel Sanders, který letos vyhrál dvě etapy a celkově se držel na třetí pozici, měl při cestě na start nedělního rychlostní testu havárii. Australan si poranil pravé rameno , skončil v nemocnici a v soutěži tak musel skončit. 

Aktualizujeme…

Zdroj