Miliardář Kellner zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce. Zprávu potvrdila mluvčí PPF

4 měsíce starý 9

Miliardář Kellner zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce. Zprávu potvrdila mluvčí PPF

Nehodu i se jmény obětí potvrzuje také záznam na serveru aljašských bezpečnostních složek. Na palubě byl podle něj také další muž z Česka, padesátiletý Benjamin Larochaix, Američan Gregory Harms a dva místní, včetně pilota.

Skupina vyjela lyžovat, přičemž šestapadesátiletý Kellner a padesátiletý Larochaix podle agentury AP patřili k "loajálním a častým hostům" horské chaty Tordrilllo. Právě její zaměstnanci nehodu a úmrtí pasažérů potvrdili.

K pádu helikoptéry mělo dojít v půl sedmé večer v sobotu aljašského času (v noci ze sobotu na neděli ve střední Evropě), a to asi 80 kilometrů východně od Anchorage. Okolnosti jsou zatím neznámé, stejně tak příčina pádu.

Pohřeb se bude konat v úzkém rodinném kruhu. Mluvčí PPF zároveň požádala, aby všichni respektovali soukromí Kellnerovy rodiny.

"Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera," uvedla Tkadlecová.

Harms pracoval několik let jako průvodce. "Greg byl jeden z nejzkušenějších průvodců," uvedla mluvčí společnosti, které patří chata Tordrilllo. Sean McMannany, který také letěl v helikoptéře, pracoval více než deset let coby průvodce a pořádal lavinové kurzy. Pilotem byl třiatřicetiletý Zachary Russel.

Chata leží 97 kilometrů severozápadně od Anchorage, nedaleko jezera Judd. Webové stránky společnosti uvádějí, že jde o nejdéle provozovanou horskou chatu tohoto typu na Aljašce. Nabízejí speciální vysokohorské výpravy helikoptérou. Balíček tu stojí nejméně 15 tisíc dolarů na osobu (zhruba 332 tisíc korun).

"Je to zdrcující zpráva pro naše zaměstnance, komunitu, ve které působíme, i pro rodiny zesnulých," stojí v oficiálním prohlášení horské chaty Tordrillo.

Kellner je majoritním vlastníkem investiční skupiny PPF Group, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech. Podle výroční zprávy společnosti za rok 2019 Kellner ovládá 98,93 procenta PPF. Kellnera už 15 let řadí časopis Forbes mezi nejbohatší lidi na světě, jeho majetek odhaduje na 293 miliard korun.

Zdroj