Miliardář Sehnal byl přednostně očkován. Díky falešnému potvrzení a přes zákaz ředitele nemocnice

2 měsíce starý 9

Server Seznam Zprávy zjistil, že miliardář a předseda politické strany ODA Pavel Sehnal byl přednostně očkován. Vakcinační dávky měl dosáhnout poté, co si nechal napsat falešné potvrzení, že je zdravotník.

Miliardář a podle magazínu Forbes 65. nejbohatší Čech Pavel Sehnal se nechal naočkovat. Nepatří však mezi zdravotníky, učitele ani krizovou skupinu a jak vyplývá ze zjištění serveru Seznam Zprávy, své výhody dosáhl na základě potvrzení, že působí jako zdravotník.

„Nejsem lékař, ale od prvního března to platí i pro jakoby zdravotnický personál včetně recepčních a ředitele, aspoň takové mám informace,“ řekl Pavel Sehnal Seznam Zprávám. Kolegové zdravotníci ho prý o vakcinaci požádali.

Podle Jana Kvačka, ředitele Nemocnice Na Bulovce, kde k vakcinaci došlo, však taková výjimka neexistuje. Od vlastní kliniky si měl Sehnal nechat vypsat falešné potvrzení o tom, že je zdravotník.

Sehnal totiž je sice majitelem Bulovka Dental Clinic, ale nepůsobí jako lékař ani zdravotník a dokonce ani ředitel. Tím je podle webu zdravotnického zařízení Ivan Oliva. Na přednostní očkování by tak neměl mít Sehnal nárok.

„Očkován byl i přes můj zákaz,“ sdělil ředitel Bulovky Jan Kvaček s tím, že danou žádost několikrát odmítl. „Pan Sehnal se mě opakovaně ptal, zda může být očkován, a já jsem to opakovaně zamítal. Explicitně jsem mu řekl, že se naočkovat nemůže, protože není zdravotník,“ prozradil Seznam Zprávám Kvaček.

Sehnal, který oplývá majetkem v hodnotě zhruba 3,6 miliardy korun, se v rámci koronavirové krize dostal do veřejného zájmu již na konci října, kdy si od něj, jakožto majitele Výstaviště v Letňanech, stát pronajal prostory pro polní nemocnici. Ta však nikdy nebyla využita. Prostory stály necelých 60 miliard.

Zdroj