Miliardář Sehnal, vakcínu si sehnal. Západní a podfukem. Nám doporučuje Sputnik

2 měsíce starý 14

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/WiR_Pixs

Můžeme si rozšířit seznam lidí, které lze zařadit do položky „co všechno není lidem hloupé“. Některým jedincům není hloupé předběhnout ve frontě na západní vakcínu proti covidu a pak doporučovat neschválený ruský Sputnik V. Třeba zámožný muž a politik Pavel Sehnal.

Je fakt, že pan Sehnal v něčem naplnil krédo, které hlásá na svém twitterovém účtu: „Podnikatel, politik, sportovec, muzikant, cestovatel, dobrodruh a nekonečně houževnatý chlap. Mé celoživotní krédo: ‚Napoprvé správně‘.“

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Ano, Sehnal, podle Forbesu 65. nejbohatší Čech, předseda znovuobnovené Občanské demokratické aliance (ODA), si na Bulovce nechal píchnout schválenou vakcínu a aby se k ní dostal, vydával se za zdravotníka. Napoprvé správně, jistě, honem úprkem pro západní injekcičku. Pro obyčejného pišišvora pak doporučí ruskou.

A teď nám najednou Sehnal píše: „I přes nesouhlas vlády, se rozhodl slovenský premiér zajistit pro své občany vakcínu Sputnik. Určitě tím zachrání mnoho životů. Chtělo to odvahu, kterou naše vláda nemá. Věřím, že ruská vakcína je kvalitní. Za socialismu jsme byli běžně očkování ruskými vakcínami a přežili jsme.“

Tak Sehnal už je za vodou a my jsme v ní skoro všichni až po uši. Bohatec se stará, bohatec má. Seznam Zprávy napsal: „Své místo v seznamu státem preferovaných skupin vysvětlil tím, že je jako majitel holdingu SPGroup, jemuž od konce loňského roku patří soukromá zubní klinika Bulovka Dental Clinic, ve styku se zdravotním personálem. A říká, že právě jeho dentisté ho poprosili, aby se naočkovat nechal.

‚Jsem majitel Bulovka Dental Clinic, mám tam zubní lékaře a jsem s nimi v pravidelném styku. Kolegové mě žádali, abych tam šel s nimi,“ vysvětloval Pavel Sehnal své přednostní očkování Seznam Zprávám. „Já jsem byl prostě kolegy vyzván, abych se toho zúčastnil, tak jsem se toho zúčastnil,‘ uvedl Pavel Sehnal.“

Ředitel Nemocnice Na Bulovce Jan Kvaček ale říká, že miliardáři opakovaně sdělil, že se nechat očkovat nesmí. Miliardář ale zkusil trik z Čapkovy Bílé nemoci, kde se diktátor pokusil vydávat za muže z lidu, aby dostal lék.

Tradičně prostořeký starosta Pavel Novotný to pod Sehnalovým tweetem celkem srozumitelně vyjádřil jednou větou a okomentoval tu dojemnou starost o záchranu životů: „Co jsem slyšel, ten tvůj už je zachráněný, ty koště, co? :-)“

Další se přidali:

Kolik odvahy chtělo nechat se přednostně očkovat, i když jste na to neměl nárok? Odpovězte si na to hlavně sám.

Když si odmyslím všechny sporné a odporné věci z Vašeho tweetu, chci se zeptat, jakým způsobem jste došel k tomu, že jsme byli očkování celý život ruskými vakcínami? Jsem o dva roky starší než Vy a v době, kdy jsme prožívali očkovací boom, Rusové ještě nevyráběli ani hajzlpapír.

Jedine co se za bolsevika dovazelo byl Tetracyklin po kterem černaly zuby a co i tehdejsi lekari predepisovali jen kdyz nic jineho nebylo.  Pak vzdy museli provest jaterni testy, protoze nekteri lidi je meli po delsim užívání jako hadr.

Slovenský premiér se ohledně Sputniku zachoval jako někdo, kdo je buď hloupý, blázen, nebo navedený. U člověka v takové funkci je to všechno na závadu, aby ji vykonával. Sputnik V je v Evropské unii neschválený, o schválení Rusové ani nepožádali, sami pro sebe ho neumí vyrobit dost a ten na export, vyráběný někde v Indii, může být něčím jiným, než se v Moskvě chlubí.

Pokud někdo riskuje zdraví lidí, nemá v politice vůbec co dělat. Pan Sehnal by měl vysvětlit, proč vykládá takové hlouposti. On nám to ale nejspíš nikdy nevysvětlí.

Zdroj