Milošova mafie, plivnutí do ksichtu, totální šmejd, komentují politici Zemanovu milost

4 měsíce starý 68

Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Dnes 17:38 – Praha • Aktualizováno 17:58

Vesměs se znechucením reagují čeští politici na omilostnění šéfa lánské obory Miloše Baláka. Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana označují za vstup do historie hanby nebo „flustnutí do ksichtu“ policistům, soudcům a státním zástupcům.

Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Milošova mafie, plivnutí do ksichtu, totální šmejd, komentují politici Zemanovu milost

„Jsem překvapen rozhodnutím pana prezidenta. Obávám se, vzhledem ke všm okolnostem tohoto případu, že tento krok nepřispívá k důvěře občanů v právní systém naší země,” napsal Novinkám šéf vlády Petr Fiala (ODS).

Šéf resortu vnitra  Vít Rakušan (STAN) milost označil za ukázku protekcionismu a selektivního přístupu. „Zarážející je i rychlost, s jakou byla milost udělena,” uvedl.

„Chceme se mi zvracet,” reagoval lapidárně šéf lidovců Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Všichni jsou si rovni, ale někteří si jsou očividně rovnější.

To se to dělají šmeliny, když váš šéf je pretident, co vám dá milost.

Slovy klasika: Chce se mi zvracet🤮

— Marian Jurečka (@MJureka) March 29, 2022 

Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) označil zase prezidenta za arogantního císaře. „Pokud si někdo myslel, že Miloš Zeman se začíná chovat rozumně, když odsoudil ruský vpád na Ukrajinu, tak dnešní milost pro pravomocně odsouzeného šéfa Lesní správy Lány Baláka ho tvrdě vyvedla z omylu,” napsal na sociální síť.

Pokud si někdo myslel, že Miloš Zeman se začíná chovat rozumně, když odsoudil ruský vpád na Ukrajinu, tak dnešní milost pro pravomocně odsouzeného šéfa Lesní správy Lány Baláka ho tvrdě vyvedla z omylu. Prezident se chová jako arogantní císař, ne jako prezident demokratické země.

— Vlastimil Válek (@vlvalek) March 29, 2022

Senátorka ODS Miroslava Němcová označila udělení milosti za spojenectví lumpů a mafie. „Spravedlnost dostala těžce na frak. Další v řadě čekatelů je Babiš. Proto se v klidu fotí se zajíčky. Spojenectví lumpů a mafie,” napsala na sociální síť s narážkou na stíhání expremiéra a šéfa ANO Andreje Babiše.

Podle Piráta Jakuba Michálka Zeman totálně selhal. „Kradlo se přímo v areálu Lán! Problém není v institutu milosti, ale že je prezident totální šmejd,” napsal na sociální síť.

Zeman ve funkci prezidenta totálně selhal. Nejdřív sloužil Rusku a Číně, pak očerňoval tajné služby a teď omilostňuje za korupci. Kradlo se přímo v areálu Lán! Problém není v institutu milosti, ale že je prezident totální šmejd. Dokud nevyklidí tito lidi Hrad, tak ani korunu.

— Jakub Michálek (@JakubMichalek19) March 29, 2022

„Vnímám to negativně. Milost jako taková by měla být výjimečná. Každý prezident by měl rozhodovat v kontextu celospolečenském. Není to pozitivní vůči lidem,“ komentoval rozhodnutí prezidenta poslanec ANO Radek Vondráček.

Rozhodnutí zkritizoval i exposlanec Miroslav Kalousek (TOP 09) „Prezident republiky, který veřejně poplival obecné principy spravedlnosti a zneužil svou výjimečnou pravomoc, vstoupil navždy do historie hanby. Zeman se de facto přihlásil ke spolupachatelství zlodějen v KPR,” uvedl.

„Aneb když jsi z Milošovy mafie, české zákony pro tebe neplatí...,” poznamenal europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).

„To je flusnutí do ksichtu všem policistům, soudcům, státním zástupcům, whisteblowerům a úplně všem poctivým a pracovitým lidem,” napsal pražský zastupitel Jan Čižinský.

Anketa

Jsou pro vás argumenty, kterými Hrad odůvodnil prezidentskou milost pro šéfa lánské lesní správy, dostatečně pádné?

Celkem hlasovalo 2970 čtenářů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj