Ministr obrany Šojgu může být tím, kdo Putina zradí a svrhne, tvrdí pracovník CIA

5 měsíce starý 27

Spekulace o puči, který by mohl proběhnout v Kremlu a jehož cílem by bylo sesadit Vladimira Putina, se objevují stále častěji. Podle nových indicií, které má k dispozici bývalý šéf moskevské CIA, by ruského prezidenta mohl překvapivě „podrazit“ jeden z jeho nejbližších přátel.

Tajné spiknutí s cílem svrhnout Vladimira Putina se podle zasvěceného pracovníka CIA již možná odehrává, aniž by o tom ruský prezident věděl, informuje deník Daily Mirror. Bývalý šéf moskevské pobočky CIA Daniel Hoffman dokonce tvrdí, že hlavní postavou při svržení ruského prezidenta bude ministr obrany Sergej Šojgu.

Dále čtěte

()

Kupte si Speciál FORUM a přispějte na sbírku pro ukrajinskou armádu. Pomáhejte s námi

číst článek »

S “palácovým převratem” se údajně počítá v momentě, že se situace na Ukrajině radikálně nezmění a ruská vojska nepřinesou nějaké velké vítězství. Důvodem, proč se patrně v Kremlu chystá převzetí moci jsou i množící zprávy o špatném zdravotním stavu Vladimira Putina. 

Podle bývalého vysoce postaveného pracovníka americké zpravodajské služby je zapojení Šojgua do “výměny prezidenta” přísně utajováno, protože pomsta ruského prezidenta by pro ministra obrany patrně znamenala smrt.

„Nikdo se nezeptá: Hej, Vladimíre, nechtěl bys odejít? Oni se ho prostě zbaví,” je přesvědčen Hoffman. Podle jeho názoru je nyní třeba pečlivě sledovat tři osoby. Nikolaje Patruševa, šéfa Putinovy bezpečnostní rady, Alexandra Bortnikova, ředitele tajné ruské zpravodajské služby FSB a zmiňovaného Sergeje Šojgua. Ten je podle mnohých znalců poměrů v Kremlu možným Putinovým nástupcem.

V důsledku ohlášení ruské platební neschopnosti se zdá, že by se Putinova pozice mohla zhoršit i kvůli špatné ekonomické situaci země, citlivým tématem jsou i vojáci, kteří válku na Ukrajině nepřežili.

Podle dalšího bývalého agenta CIA, působícího v Rusku, by po svržení Putina mohl nastat boj o moc a s ním spojený chaos. „Nešlo by to hned k čertu. Nemluvíme o tom, že by okamžitě vyjely tanky do ulic. Co ale pravděpodobně uvidíte, je, že mezi lidmi kolem něj bude boj o to, kdo jeho funkci převezme,“ myslí si Ronald Marks.

Zdroj