Ministryně Maláčová má koronavirus. Čekají ji dva týdny v domácí izolaci

5 měsíce starý 17

dnes 11:57

aktualizováno dnes 12:31

Aktualizováno

deník.cz Redakce

ČTK ČTK

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) měla pozitivní test na koronavirus. Informovala o tom na sociálních sítích. Příznaky nemoci u ní mají lehký průběh, čeká ji minimálně čtrnáct dní v domácí izolaci. 

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) hovoří na tiskové konferenci po jednání vlády 1. března 2021 v Praze | Foto: ČTK

"Tak už mě to taky dostihlo. Mám covid-19, včerejší test mi vyšel pozitivní. Mám mírné příznaky respiračního onemocnění,“ napsala na twitter ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová s tím, že ji čeká minimálně čtrnáct dní v domácí izolaci. 

Koronavirus v minulosti prodělali také další ministři. Na začátku letošního roku měl pozitivní test ministr obrany Lubomír Metnar, po setkání s pozitivním ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem se minulý rok nakazil i vicepremiér Jan Hamáček. 

Tak už mě to taky dostihlo. Mám Covid-19, včerejší test mi vyšel pozitivní. Mám mírné příznaky respiračního onemocnění a budu minimálně 14 dní v izolaci.

— Jana Maláčová (@JMalacova) March 30, 2021

Pozitivní test již dříve ohlásili i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a šéf české diplomacie Tomáš Petříček. 

Někteří ze 14 členů vlády jsou proti nemoci covid-19 už očkováni. Vedle premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), kteří dostali vakcínu mezi prvními, byli podle dřívějších informací Televize Seznam očkováni Metnar, Toman a ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).

Investujte do svého zdraví. Předplaťte si Deník.cz a získejte neomezený přístup k seriálu Předsevzetí 2021. Více zde.

Zdroj