Ministryně Schillerová je terčem vtípků. Topolánek se zeptal na státní dluhopisy

2 měsíce starý 14

Ministryně financí Alena Schillerová se v předvánočním období rozhodla, že lidem poradí, co dát blízkým pod stromeček. V reklamním videu pak namísto neoblíbených ponožek doporučovala výhodné státní dluhopisy. Lákavá nabídka ale zřejmě mnoho Čechů nezasáhla a šéfka státní kasy se stala spíše terčem vtípků.

„Tak, a teď se přiznejte! Našel někdo pod stromečkem státní dluhopis?! Nebo obdaroval svoje stařečky respirátorem?“ zeptal se po Štědrém večeru expředseda vlády a někdejší šéf občanských demokratů Mirek Topolánek.

Dále čtěte

pixabay

Božíhodová bilance: Rok 2020 nebyl jenom špatný!

Hod Boží vánoční jako by svým klidem a svátečností vybízel k bilancování, vzpomínání na uplynulý rok a třeba i sentimentu. Rok 2020 přinesl ...

číst článek »

Kromě státních dluhopisů Aleny Schillerové tak narážel ještě na ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), který naopak vyzýval, aby lidé koupili seniorům pod stromeček respirátor FFP2. Podle reakcí pod příspěvkem Mirka Topolánka se zdá, že Ježíšek nikomu státní dluhopisy nedonesl. Naopak ochranné pomůcku lidé nakupovali, ale údajně nepotřebovali radu ministra Blatného.

„Dluhopisy asi Ježíšek zapomněl nebo už byly vyprodány. A na to, abych rodičům a prarodičům zajistil kvalitní ochranné pomůcky, tak nějak nepotřebuji pokyn,“ napsal jeden z diskutujících. „Statní dluhopis nikdo, ale státní dluh všichni,“ vtipkoval pod Topolánkovým příspěvkem také falešný účet šéfa poslanců hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

Jiný z uživatelů, který se zapojil do diskuze, prozradil, že vsadil raději na hazardní hru. „Pouze stírací losy, které slibují hory doly jako Babiš, ale je z nich pouze bordel na stole,“ napsal na Twitter.

Na účet Schillerové si zavtipkovala také předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody a rektorka Mendelovy univerzity v Brně. „Taková menší štědrovečerní bilance. Babičky a dědečci respirátory nedostali, neb o jejich bezpečnost jsme se postarali už v létě. Vnuci žádné státní dluhopisy nedostali, neb jim rodiče spoří podstatně výhodněji,“ prozradila na svém Twitteru.

Video s nabídkou výhodných státních dluhopisů zveřejnila šéfka státní kasy na svém facebookovém a twitterovém účtu. „Vánoce jsou za dveřmi a tak mnozí z vás určitě přemýšlejí o tom, co svým blízkým dát pod stromeček. Pokud ještě nevíte, mám pro vás tip. A nebojte se, nejsou to ponožky, ale dluhopis republiky,“ nabízela na začátku prosince ve videu Schillerová. O počinu ministryně financí jsme psali zde.

Zdroj