Ministryně Schillerová jednala s prezidentem Zemanem o vývoji veřejných financí

1 měsíc starý 5

Ministryně financí a vicepremérka přišla na Hrad v pozdní odpoledne, Zeman s ní probíral ekonomické otázky. Zabývali se například novou makroekonomickou prognózou, kterou nedávno ministerstvo financí představilo.

Tématem byl i Konvergenční program, který schválila vláda. Popisuje rozpočtovou strategii vlády a plánovaný vývoj veřejných financí v následujících letech. Podle Schillerové má Konvergenční program dva scénáře - jeden počítá s vývojem financí bez dalšího zásahu, alternativní scénář pak počítá se snížením deficitu o půl procenta ročně, tedy asi o 30 až 35 miliard korun.

Ministryně jednala se Zemanem také o redukci daňových výjimek, čemuž je prezident nakloněný. „Říkal, že budu mít vždycky jeho podporu,“ uvedla Schillerová. Tématem byly i úspory státu ve výdajích, které chce ministryně najít jak v provozních nákladech, tak v objemu mezd.

Před Schillerovou Zemana navštívil i předseda Pirátu Ivan Bartoš, který s prezidentem diskutoval návrh Pirátů a hnutí STAN na rozpuštění Poslanecké sněmovny a předčasné volby. 

Zdroj