Místo milionů rublů sada ručníků. Politik obdaroval matky padlých ruských vojáků

3 měsíce starý 37

Den před oslavou Dne matek, který v Rusku letos připadá na 27. listopadu, se šéf Lgovského okresu Sergej Korostelev rozhodl obdarovat rodiny padlých z války na Ukrajině. Matkám mrtvých vojáků věnoval sady ručníků a dort.

O předání informoval Korostelev na svém profilu na sociální síti VKontakte. „V předvečer oslav Dne matek jsem se setkal s matkami padlých vojáků, kteří se účastnili speciální vojenské operace na Ukrajině,“ napsal šéf okresu. Rodiny jsou na pořízených snímcích evidentně v rozpacích.

Příspěvek Korostelev po krátké době smazal. Někteří uživatelé politikův nápad ztrhali s tím, že matkám, které přišly o své syny, dal „levné dary za mrtvé“. Jiní psali o „ostudě“ či „nehoráznosti“. Ruský diktátor Vladimir Putin přitom slíbil odškodnit rodiny minimálně 12 miliony rublů.

Rozhodnutí regionálního politika kritizovala také správa Kurské oblasti. „Tento případ je ukázkou nedodržení morálních a etických standardů místními úřady. Možná byla tato osobní iniciativa vedoucího okresu podpořit rodiny vedena pozitivními motivy, ale dosáhla opačného efektu. Je třeba zabránit takové lhostejnosti a jednání, které diskredituje úřady jako celek,“ informovala agentura TASS.

Tato událost se odehrála jen několik dnů poté, co gubernátor Irkutské oblasti Igor Kobzev během projevu k matkám padlých prohlásil, že jejich synové nepatřili rodinám, ale Rusku.

S matkami zabitých se měl nedávno potkat i ruský vládce Vladimir Putin. Video, které údajné setkání zachycuje, však spousta lidí považuje za falešné nebo počítačově upravené. Panuje podezření, že místo matek padlých seděly u stolu s Putinem herečky nebo loajální Rusky, jejichž děti jsou v pořádku.

Zdroj