„Mizerové,“ komentoval Zelenskyj zabití kojence při ostřelování Oděsy

3 měsíce starý 56

Foto: Facebook Volodymyra Zelenského

Ilustrační foto

Rusko útočí na Ukrajinu, situaci sledujeme v online reportáži.

Článek

Nejdůležitější události s datem 24. dubna

  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina ke schůzce, na které by ukončili válku. Kyjev ale přeruší jednání s Moskvou, pokud budou zabiti jeho vojáci v Mariupolu, varoval.
  • Sobotní útok ruských raket na ukrajinské přístavní město Oděsa nepřežilo 8 lidí, včetně kojence, oznámila Ukrajina. Podle agentury Unian se Oděsa stala terčem ruských střel Kalibr s plochou dráhou letu.
  • Na Ukrajinu dnes dorazí ministři zahraničí a obrany USA Antony Blinken a Lloyd Austin, řekl Zelenskyj. Společně budou jednat o dlouhodobé bezpečnostní spolupráci.
  • Další pokus evakuovat ukrajinské civilisty z přístavního města Mariupol, které z větší části ovládají ruská vojska, se nezdařil. Oznámil to poradce mariupolského starosty. Obvinil přitom ruskou armádu, že evakuaci zmařila.
  • V Doněcké a Luhanské oblasti bylo zadrženo několik vojenských pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), oznámila podle BBC organizace. OBSE se snaží využít veškerých dostupných kanálů, aby zajistila propuštění svých pracovníků. Neuvedla k tomu ale žádné podrobnosti.

VÁLEČNOU SITUACI JSME SLEDOVALI ONLINE I V SOBOTU

  • Ukrajinci: Sestřelili jsem dvě střely mířící na přístav v Oděse

    Ve 22 hodin ukrajinská armáda podle Euromaidan Press sestřelila další dvě ruské řízené střely odpálené směrem k přístavu v Oděse. Předtím ruské vojenské vedení oznámilo údajné ukrajinské provokace v přístavu.

Zdroj