Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček už nebude nakupovat v Globusu. Nelíbí se mu, že řetězec odmítá inzerovat na dezinformačních webech

2 měsíce starý 39

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na svém oficiálním twitterovém účtu informoval o svém názoru na skutečnost, že obchodní řetězec Globus nechce inzerovat na dezinformačních webech a zároveň k tomu vyzval i ostatní. “Děkuji za informaci. Vím, kde rozhodně nakupovat nebudu,” uvedl Jiří Ovčáček.

Šlo o reakci na příspěvek obchodního řetězce Globus, který na sociálních sítích prohlásil, že nezadává inzerci dezinformačním webům a tím je nepodporuje. “Na dezinformačních webech neinzerujeme. Věříme totiž, že každý z nás má právo na svůj názor. Ale nikdo nemůže vydávat své názory za fakta. Sdílíte stejný pohled na věc? Podívejte se na aktivity iniciativy NELEŽ, která bojuje proti dezinformacím a jejímž partnerem jsme se nedávno stali,” uvádí Globus ve svém prohlášení.

Jiří Ovčáček pak ještě přiložil seznam dalších partnerů iniciativy NELEŽ. “Další pokrokové firmy, které se podílejí na této ideové aktivitě, naleznete zde. Aspoň teď vím, že konečně ušetřím za McDonalds a nebudu uvažovat o založení účtu ve Sberbank,” uvedl mluvčí prezidenta.

Experti už delší dobu vyzývají velké zadavatele inzerce, aby si dávali pozor na to, kde se jejich reklama zobrazuje. Často totiž nemusí ani vědět, že se tak děje v médiích, které publikují neověřené, nepravdivé nebo dokonce lživé informace.

Pravdou je, že současné personální obsazení Pražského hradu s podobnými weby naopak nemá problém. Prezident Miloš Zeman i jeho mluvčí v tomto ohledu hájí maximalistické pojetí svobody projevy a někdy se i na zprávy z pochybných médií odkazují.

Foto: Shutterstock

Zdroj