Mniši před Babišem zamknou kostel. Nechtějí, aby zneužíval sošku Jezulátka ke své kampani

4 měsíce starý 32

Řeholníci z řádu bosých karmelitánů v Praze vydali sdělení, že uzavřou na několik hodin kostel Pražského Jezulátka, protože se ho chystá navštívit Andrej Babiš (hnutí ANO). Duchovní to považují za součást jeho prezidentské kampaně a nepovažují to za vhodné.

„V úterý 17. 1. 2023 nebude v dopoledních hodinách otevřen kostel Pražského Jezulátka,“ oznámila komunita ve zprávě, kterou zveřejnila na svých webových stránkách. „Svůj úmysl navštívit tento kostel dnes (pondělí, pozn. red.) v médiích prezentoval prezidentský kandidát Andrej Babiš. Vzhledem k načasování a mediální prezentaci této návštěvy ji jednoznačně považujeme za součást předvolební kampaně, která je navíc vedena velmi útočným a strach vyvolávajícím stylem a se kterou se rozhodně nemůžeme ztotožnit,“ dodali řeholníci.

Dále čtěte

Prezidentský kandidát Petr Pavel hovoří na tiskové konferenci ve svém volebním štábu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb. (ČTK / Šimánek Vít)

Generál uspěl. Ale s podceňováním venkova se musí skončit. Obrátíme se na miliony domácností s jasným vysvětlením

číst článek »

„Nepřejeme si, aby toto celosvětově známé poutní místo a významný náboženský symbol, kterým je soška Pražského Jezulátka, byly zneužity k takovýmto účelům,“ pokračují ve svém prohlášení. Kostel bude dále otevřen všem návštěvníkům bez ohledu na jejich přesvědčení, tedy i Andreji Babišovi, k osobní modlitbě, nikoliv politické kampani.

„Za způsobené komplikace se všem návštěvníkům omlouváme. Komunita bosých karmelitánů od Pražského Jezulátka,“ uzavřela komunita mnichů oznámení.

Babiš chtěl v úterý v rámci předvolební kampaně navštívit kostel Panny Marie Vítězné na Malé Straně, přezdívaný Pražské Jezulátko. Během dne se chystá také na výstavu korunovačních klenotů a do sněmovny na hlasování o nedůvěře vládě. Start Babišovy předvolební kampaně před druhým kolem voleb označili politologové a komentátoři za útočný. Sám Babiš přitom několikrát zopakoval, že chce vést pozitivní kampaň.

Zdroj