Moderátor nazpíval parodii k očkování, opatření i pandemii zlehčoval. Zemřel na covid

3 měsíce starý 13

Konzervativní moderátor zemřel v sobotu 21. srpna v nemocnici v Nashvillu. S nemocí COVID-19 bojoval od července, své fanoušky a posluchače o tom informoval na sociálních sítích. Průběh nemoci měl od začátku poměrně bolestivý, píše web The Guardian. Nejdříve trpěl kašlem, ucpanými dutinami a únavou. „Bolí to jako svině,“ napsal.

V té době svým posluchačům začal doporučovat, aby se nechali očkovat. Přesto doplnil, že podle něj existují i „velmi účinné alternativy“ k očkování. Už tímto sdělením však měnil svůj postoj k boji s pandemií. Proslavil se totiž parodií písně „Taxman“, kterou nazval „Vaxman“. V poupraveném textu zlehčoval boj s pandemií, protikoronavirová opatření i očkování.

Sám však nakonec nemoci podlehl. O jeho smrti informovala stanice SuperTalk 99,7 WTN, na jejíchž vlnách mohli fanoušci Valentinea slýchat. „Se zármutkem oznamujeme, že náš moderátor a přítel Phil Valentine zemřel,“ napsala na sociálních sítích stanice. Zprávu o skonu Valentinea potvrdil jeho bratr.

Již v červenci, kdy byl Valentine hospitalizován, jeho rodina uvedla, že se postoj moderátora k pandemii změnil. „Phil by byl rád, kdyby jeho posluchači věděli, že i když nebyl ‚antivaxer‘, lituje, že nebyl v otázce očkování důraznější,“ sdělili příbuzní.

Stanice na prohlášení rodiny reagovala přímo ve vysílání, když moderátor požádal o modlitby za Valentinea a prosil, aby se lidé nechali očkovat.

Zdroj