"Moderní tým, dobře se na něj dívá." Belgický kouč vysekl české reprezentaci poklonu

4 měsíce starý 13

"Moderní tým, dobře se na něj dívá." Belgický kouč vysekl české reprezentaci poklonu

Češi po předchozí výhře 6:2 nad Estonskem vedou skupinu E o skóre před Belgií, která v prvním zápase zdolala Wales 3:1. "Samozřejmě, že Česko může postoupit na mistrovství světa. Nepřekvapili nás. Češi šli do zápasu na vítězné vlně, utkání s Estonskem bylo působivé," řekl Martínez na on-line tiskové konferenci.

"Nezáleží na tom, proti komu hrajete. Dát venku šest gólů o týmu hodně vypovídá. Češi předvedli velmi dobrý výkon a je třeba jim pogratulovat," dodal.

Podle něj bylo sobotní utkání dobrým testem. "Takový zápas jsme potřebovali, utkání nám dodalo spoustu informací. Je důležité podstoupit podobnou zkoušku proti takovému týmu dva měsíce před Eurem," uvedl španělský kouč, jehož svěřenci se na mistrovství Evropy v základní skupině utkají s Dánskem, Finskem a Ruskem.

Česko v Edenu vedlo od 50. minuty zásluhou Lukáše Provoda, za Belgii vyrovnal o deset minut později Romelu Lukaku. "Zklamal mě inkasovaný gól, ale Čechy za něj musíme ocenit. Hodně hráčů se vysunulo dopředu a zariskovali. Je to moderní tým, na který se dobře dívá," prohlásil Martínez, který s "Rudými ďábly" získal na světovém šampionátu 2018 bronz.

Potěšilo ho, že jeho mužstvo obdržený gól nezlomil. "Když inkasujete, snadno si pomyslíte, že vám utkání nevyjde. I když jsme nehráli dobře, na týmu jsem viděl odhodlání vrátit se. V té chvíli jsme zažili nejlepší pasáž, srovnali jsme a Kevin De Bruyne nastřelil tyč. Na konci jsme zase bránili, zvlášť rohové kopy, v nichž jsou Češi silní," konstatoval někdejší kouč Swansea, Wiganu a Evertonu.

"Pravda je, že se musíme zlepšit. Rád bych ale zdůraznil, že mě těší, že jsme se nesmířili s porážkou, i když jsme nepředvedli nejlepší výkon," uvedl Martínez.

Zdroj