Mohutná exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů

3 měsíce starý 17
Mohutná exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsala Reuters, jenž zároveň poznamenala, že pravost videí zatím není ověřena.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

Gas explosion at Bogoso as vehicle conveying chemicals collides with a motorbike. Reports indicate that many are feared dead and a large part of the town has been wiped out by the explosion. #MetroNews pic.twitter.com/QvICtJoxoF

— Metropolitan Television (@metrotvgh) January 20, 2022

„Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst,” uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnila veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. „Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých,” uvedla hlava státu

podpis
Zdroj