Policie v pátek v centru Prahy zadržela cizince, který je podezřelý z násilného trestného činu v Německu. Policie o tom informovala na síti X. Následně potvrdila, že jde o Moldavana, po kterém policisté v několika evropských zemích pátrali kvůli podezření z vraždy devítileté dívky v Sasku.

Praha 18:40 14. června 2024

policie, ilustrační foto

Pražští policisté dopadli Moldavana podezřelého z vraždy u Drážďan (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pražští policisté dnes (v pátek) v centru metropole zadrželi hledaného muže, který je podezřelý z násilného trestného činu v Německu,“ uvedla policie bez bližších podrobností. Policejní mluvčí Richard Hrdina následně potvrdil, že případ souvisí s pátráním Moldavanovi, kterého německá policie podezírá z vraždy dívky.

Dívka původem z Ukrajiny se ztratila 3. června cestou do školy. Po více než týdenním pátrání se v úterý našlo její tělo v lese u saského města Döbeln, který leží nedaleko Drážďan. Vyšetřovatelé uvedli, že se stala obětí trestného činu, nebyla ale sexuálně zneužita.

Muž podezřelý z vraždy je podle serveru německého listu Bild expřítelem dívčiny matky. V den zmizení ho poblíž zachytila bezpečnostní kamera. Jeho mobilní telefon se měl přihlásit do sítě právě ve městě Döbeln a navíc v den zmizení muž kolem 09.40 napsal zprávu matce dívky a chtěl, aby mu rychle odpověděla.

Pražští policisté dnes v centru metropole zadrželi hledaného muže, který je podezřelý z násilného trestného činu v Německu. Kriminalisté z 1. oddělení KŘP hl. m. Prahy a pražské cizinecké policie nyní prostřednictvím odboru pátráni ÚSKPV PP komunikují s německou policií.

— Policie ČR (@PolicieCZ) June 14, 2024

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ‚Je to speciální chvíle pro mě, tým i celou zemi.‘ Německý trenér Nagelsmann se těší na domácí Euro

  2. ‚Zbyly jen obvodové zdi.‘ Na Berounsku hořel sklad pyrotechniky, policie evakuovala čtyři rodinné domy

  3. Přišla, viděla a zvítězila. Vliv Meloniové v Unii poroste, stále si ale drží dvě tváře, poukazuje odborník

  4. Sparta potvrdila odchod Krejčího do Girony. Kapitán se rozloučil dojemným videem, děkoval Rosickému

  5. Moldavan je podezřelý z vraždy devítileté Ukrajinky u Drážďan. V centru Prahy ho dopadla česká policie

  6. Povzbudivé signály i nevyužité příležitosti. Zuzana Čaputová přednesla poslední prezidentský projev

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme