Mrzí mě, že odboráři hrozí stávkou, říká Jurečka. Chystá pomoc rodinám a samoživitelům

3 měsíce starý 118

Hodně lidí řeší, zda při dalším zdražení dokážou zaplatit energie, vyjdou s náklady na bydlení nebo budou moci zaplatit dětem všechny náklady související se školou. „V příštích dnech počítáme s tím, že na úrovni celého vládního týmu představíme konkrétní další kroky pomoci především rodičům, samoživitelkám, samoživitelům, které by řešily jejich zvýšené náklady na výchovu a vzdělání dětí,“ řekl v této souvislosti Jurečka.

V příštích týdnech a měsících chce také pomoci zdravotně postiženým i dalším potřebným. „Ze strany KDU-ČSL je tady naprosto jednoznačný vzkaz: Jsme sociálním svědomím této vlády, budeme dělat politiku nikoli socialistickou, ale solidární, budeme i nadále pomáhat lidem v České republice adresně. Musíme pomoc cílit tak dobře, abychom na jedné straně ještě více neroztáčeli kola inflace, ale zároveň pomáhali lidem, kteří to  jednoznačně potřebují,“ zdůraznil znovuzvolený předseda strany.

Ministerstvo životního prostředí, které vede lidovecká ministryně Anna Hubáčková, podle něj činí konkrétní kroky, aby pomohlo domácnostem pořídit si peletové kotle, fotovoltaiku či tepelná čerpadla. „Výrazná změna je, že na tyto podmínky nově dosáhnou i nízkopříjmové skupiny obyvatel,“ vysvětlil Jurečka.

Prioritou nadcházejícího českého předsednictví v Evropské unii, které připadá na druhý půlrok letošního roku, bude podle něj důraz na to, že je potřeba nadále pomáhat Ukrajině. „Zároveň je ale třeba pomoci především zemím střední a východní Evropy, které jsou zasaženy velkou uprchlickou krizí, aby dokázaly zvládnout náklady s tím spojené. Evropský rozpočet jim musí přispět na adaptaci a integraci, protože jednotlivé členské státy to ze svého rozpočtu utáhnout nemohou,“ řekl Jurečka.

Odboráři úřadů práce se 1. května chystají vyhlásit stávkovou pohotovost. Jurečka v lednu slíbil, že bude dělat kroky, které zvýší mimořádné odměny. „Ty kroky dělám a mrzí mě, že odbory vyhlásily stávkovou pohotovost,“ řekl pro CNN Prima NEWS Jurečka.

Zdroj