Můj strýc je narušený, varuje Trumpova neteř. Psycholožka doporučuje jeho okamžité odvolání

1 měsíc starý 11

Neteř Donalda Trumpa, klinická pscholožka Mary Trumpová | FOTO: printscreen Channel 4 News via YT

Neteř stávajícího amerického prezidenta Mary Trumpová činí o svém strýci znepokojivá prohlášení. Ač s Trumpem vede majetkové spory a není tedy nestranná, váhu jejím varováním dodává skutečnost, že je psycholožka, a že na její slova zrovna nedávno došlo.

„Ví, že je v zoufalém stavu, takže nebude brát žádné ohledy, bude vyvolávat ještě větší chaos a dál rozdělovat společnost a bude-li padat, tak nás vezme všechny s sebou,“ varovala Mary Trumpová dva týdny před volbami v rozhovoru pro britský deník Guardian. Nyní se ozývá znovu a upozorňuje, že Trump může na demokracii napáchat i další škody.

Ve vydání britského nedělníku Observer věnovaném vítězství Joea Bidena a Kamaly Harrisové prezidentova neteř v obavě z následujících týdnů, které „strýci Donaldovi“ ještě zbývají v úřadu, uvedla „Bojím se, jakých výpadů se Donald v nadcházejícím čase dopustí.“

Z vpádu do budovy Kapitolu byla podle svých slov šokovaná. „Především mě zasáhlo, jak ponižující to bylo. To zneuctění. Ta ubohost. Ubohost je všude, kde je Donald, ovšem s dohrou v halách Kongresu,“ shrnula a připomněla, jak Trump hordě demolující kanceláře, mávající vlajkami konfederace a nosící svršky odkazující na nacistický koncentrační tábor vzkázal, jak moc jsou její aktéři milovaní.

„Byly to ony poslední čtyři roky vydestilované až na samu esenci, která ukazuje, jak moc byli ti nejhorší lidé kolem nás aktivizováni a posíleni,“ shrnula důsledky Trumpova populismu. Zároveň poukázala na nebezpečí, v jaké situace v Kongresu vyústila, když se hordy Trumpových fanoušků dostali až do těsné blízkosti členů administrativy příštího prezidenta.

Situace je podle Mary Trumpové zralá na prezidentovo okamžité odvolání. „Není čas na žádné dlouhé přemítání. Je třeba rychle jednat,“ ponouká zákonodárce, aby využili 25. dodatku Ústavy.

Zdroj