Musím znát její poslední chvíle: Matka se setká s mužem, který jí znásilnil a zavraždil dceru

4 měsíce starý 27

Libby Squireová zmizela v roce 2019, když byla večer venku s přáteli. Šli do nočního klubu, ale tam ji odmítli pustit, zdála se jim příliš opilá. Kamarádi jí proto zaplatili taxíka, aby ji odvezl domů. Ten ji v pořádku dovezl, do společného studentského domu už ale dívka nedošla. Její tělo bylo nalezeno až po sedmi týdnech v řece Humber. Informoval web Daily Mail.

Ze zabití studentky filozofie byl obviněn polský řezník Pawel Relowicz. V době vraždy mu bylo 24 let, byl ženatý a měl dvě děti. Před zabitím 21leté Libby se dopustil dalších osmi trestných činů, včetně voyeurismu nebo vloupání. Záznam v trestním rejstříku ale neměl, a tak ho policie nezadržela.

Jak přesně Libby strávila poslední chvíle svého života, ale velmi trápí její matku. S Relowiczem se proto chce osobně setkat. „Otázky, které mám, jsou jednoduché: Co se jí stalo? Měla strach?“ uvedla Lisa Squireová jako vysvětlení toho, proč se s vrahem své dcery chce vidět. „Chci, aby Libby věděla, že jsem udělala vše, co jsem mohla, abych zjistila, co se stalo.“

Odpuštění není v plánu

Osudnou noc měla Squireová noční směnu v nemocnici. Tam ji zastihl telefonát Libbyina přítele, který přiznal, že mladou ženu nemohou najít. Když pak směna končila, matka cítila, že je něco špatně. „Měla jsem ten nejzvláštnější pocit, prázdnota po mé levé straně. Věděla jsem, že je mrtvá.“

Na rozmluvu s vrahem své dcera se prý cítí dost silná. „Nejsem nervózní z toho, že ho potkám. Nezvedá se mi z toho žaludek. Naplňuje mě to nadějí, že bych mohla dát dohromady pár kousků skládanky.“ Ovšem o tom, že by Relowiczovi odpustila, rozhodně nepřemýšlela. „O odpuštění nemůže být řeč, ale mohu se pokusit z této hrozné situace vytěžit něco pozitivního,“ uvedla. Kdy se Lisa s Relowiczem setká, není zatím jasné.

Zdroj