Musk nasadí do výroby vlastní „terminátory“. Chystaný android Optimus má být ale neškodný

5 měsíce starý 26

Prototyp androida, tedy robota, který se podobá člověku, chce Musk představit už v září. Byznysmen tvrdí, že Optimus, pojmenovaný dost možná po přítulném robotovi z rodiny Transformers, se bude v mnohém podobat lidem a bude velmi kamarádský. Android se bude navíc přizpůsobovat chování svého majitele (zaměstnavatele).

Primárním úkolem Optima má být práce, robotovi ale údajně není cizí ani zábava. Musk chce své vlastní androidy využít v továrnách Tesly a vyřešit tak problém s nedostatkem zaměstnanců.

„Bude navržený tak, aby se zhostil náročných a nudných úkolů v továrně, ačkoli bude velmi kamarádský a bude dobrým společníkem, podobně jako domácí mazlíček,“ citoval Muska list Daily Mail.

Co všechno Optimus dovede?

Android údajně zvládne i tak rozdílné aktivity, jako jsou šroubování v továrně a nákup potravin v obchodě. Optimus překvapí také svou fyzickou konstitucí. Jeho rychlost chůze bude osm kilometrů v hodině a do vzduchu dokáže zvednout objekt o hmotnosti 70 kilogramů.

Musk už dopředu upozorňuje, že jeho robot není žádným zabijákem jako androidi z filmů. Jeho výrobek prý dokáže průměrný člověk v klidu přemoci. Miliardář dlouhodobě vnímá umělou inteligenci jako dobrého pomocníka, ale také jako velkou hrozbu, a proto na toto téma reaguje ještě před spuštěním prototypu.

V minulosti nejbohatší muž planety například prohlásil, že umělá inteligence je největším rizikem, se kterým se civilizace potýká. Mimoto v roce 2014 řekl, že roboti budou v budoucnu schopní lidi zabít.

Zdroj