Muska má v čele Twitteru nahradit ‚sametové kladivo‘ z televize. Může uklidnit obavy inzerentů

6 měsíce starý 20

Americký miliardář Elon Musk jedná s vysoce postavenou manažerkou mediální společnosti NBCUniversal Lindou Yaccarinoovou, zda se stane novou šéfkou společnosti Twitter, uvedl list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na obeznámené zdroje. Sám Musk ve čtvrtek ohlásil svůj brzký odchod z funkce výkonného ředitele internetové společnosti.

New York 6:47 12. května 2023

Musk svého času žertoval, že z čela Twitteru odstoupí hned, jakmile najde někoho natolik hloupého, aby tuto práci přijal | Zdroj: Reuters

Musk na svém twitterovém účtu oznámil, že za sebe našel náhradu, která do funkce nastoupí za zhruba šest týdnů. Touto náhradou je podle tweetu žena, její jméno však Musk nesdělil.

Excited to announce that I’ve hired a new CEO for X/Twitter. She will be starting in ~6 weeks!

My role will transition to being exec chair & CTO, overseeing product, software & sysops. twitter.com/i/web/status/1…

21:48 – 11. 05. 2023

26607 280367

Yaccarinoová je ve službách NBCU více než deset let a ve vedení společnosti má na starosti reklamu a partnerství. Usilovala o zlepšení způsobů měření účinnosti reklamy a byla klíčovou osobou při spuštění streamovací služby Peacock podporující reklamu, uvedl list.

Dodal, že Muskovo oznámení přišlo jen pár dnů před jednou z největších událostí pro NBCU, každoročním setkáním se zadavateli reklamy, které se má konat v pondělí v New Yorku.

Skončí Elon Musk ve vedení Twitteru? Přes 50 procent uživatelů odhlasovalo, aby z funkce ředitele odešel

Číst článek

Mluvčí NBCU uvedla, že Yaccarinoová je plně zaměstnána touto akcí. A Twitter se nevyjádřil.

Obavy inzerentů

WSJ poznamenal, že po Muskově loňském převzetí Twitteru mnoho inzerentů pozastavilo své výdaje kvůli obavám, že by mohl oslabit moderování obsahu, anebo kvůli nejistotě ohledně směřování společnosti pod jeho vedením.

Ze stovky nejlepších inzerentů na Twitteru před tím, než společnost koupil Musk, 37 podle společnosti Sensor Tower v prvním čtvrtletí tohoto roku neutratilo za reklamu na Twitteru nic, zatímco dalších 24 firem snížilo své průměrné měsíční výdaje za reklamu na Twitteru o 80 a více procent.

‚Sametové kladivo‘

Yaccarinoová, která dohlíží na roční příjmy z reklamy ve výši zhruba 13 miliard dolarů (asi 280 miliard Kč), je známá svými úzkými vztahy s obchodníky a reklamními agenturami a těší se pověsti „sametového kladiva“ při vyjednávání.

Musk svého času žertoval, že z čela Twitteru odstoupí hned, jakmile najde někoho natolik hloupého, aby tuto práci přijal.

Musk koupil Twitter loni v říjnu za 44 miliard dolarů (zhruba 950 miliard Kč). Firma od té doby prošla rozsáhlými změnami.

Elon Musk převzal Twitter a okamžitě propustil jeho vedoucí pracovníky. ‚Pták je osvobozen,‘ napsal

Číst článek

Mimo jiné zavedla placené ověřování uživatelů a platícím uživatelům umožnila psát výrazně delší tweety. Uskutečnila také rozsáhlé snížení počtu zaměstnanců.

Musk, který je rovněž výkonným ředitelem výrobce elektromobilů Tesla, ve čtvrtečním tweetu uvedl, že v budoucnosti bude působit jako předseda správní rady a technologický ředitel Twitteru.

Akcie Tesly v reakci na Muskovo oznámení posílily o více než dvě procenta. Investoři po převzetí Twitteru vyjadřovali obavy, že Musk příliš rozptyluje svou pozornost a nevěnuje se dostatečně řízení Tesly.

Musk je nyní druhým nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 168 miliard dolarů (zhruba 3,6 bilionu Kč).

ČTK

Zdroj