Muž chtěl skočit z Nuselského mostu. Záhadou je, jak dokázal přelézt nepřekonatelné zábrany

před 2 měsíce 70

Policie muže přesvědčila po několika desítkách minut. „Povedlo se to díky krizové komunikaci. Pán slezl zpátky na bezpečnou stranu, kde si ho převzali kolegové ze záchranky,“ uvedli policisté v příspěvku na sociální síti X.

ČTĚTE TAKÉ: Sebevražda 15letého chlapce v Prokopském údolí: Otec mluví o šikaně. Útoky zachytilo video

Most byl v minulosti místem, kde se lidé o sebevraždu často pokoušeli. Od otevření mostu v roce 1973 do září roku 1990 ukončilo svůj život skokem z Nuselského mostu 152 lidí. Praha sem proto v 90. letech nainstalovala tři metry vysoké zábrany, které měly sebevrahům ve skoku zabránit.

V roce 2007 pak metropole opatření ještě „vylepšila“ a na ty původní zábrany nainstalovala hladké zahnuté plechy. Funkčnost tehdy dokonce testovali horolezci. „Nedá se to označit žádným stupněm obtížnosti. Prostě bez prostředků to nelze překonat, dokonce jsme na to uzavřeli i sázku, že to někdo z nás přeleze, ale nepodařilo se,“ uvedl jeden z horolezců.

Praha si ochranu pomocí plechů nechala i patentovat. Otázkou tedy je, jak je možné, že se muž přes zábrany dostal i bez vybavení. Na policejních záběrech ze sociálních sítí je totiž vidět, že u sebe nemá vůbec nic.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Detaily kolem vražd v Hořovicích: Muž měl psát z mobilu mrtvé, šli po něm se samopaly

Přečtěte celý článek