Muž, který loni v lednu založil požár skladovacích hal v Mladé Boleslavi, byl odsouzen k sedmi letům vězení. Trest je souhrnný i za předcházející trestnou činnost, informovala v pátek Česká televize. Podle obžaloby muž způsobil škodu 1,2 miliardy korun. Případem se tento týden zabýval Krajský soud v Praze. Odsouzený i žalobce se vzdali práva na odvolání, trest je tak pravomocný.

Mladá Boleslav/Praha 17:46 28. dubna 2023

Škody po požáru hal v Mladé Boleslavi | Zdroj: Profimedia

Oheň zasáhl průmyslové prostory v mladoboleslavské části Čejetičky koncem loňského ledna. Hasiči požár zlikvidovali zhruba po 17 hodinách, nikdo nebyl zraněn.

Plameny nejvíc poničily dvě výrobní a skladovací haly firmy Grupo Antolin Turnov, která vyrábí interiérové díly pro automobilový průmysl a je dodavatelem Škoda Auto. Nedostatek dílů ovlivnil výrobu automobilky.

Policie obvinila muže, který měl založit požár hal v Mladé Boleslavi, škoda je téměř tři miliardy

Číst článek

Ze založení požáru byl loni v listopadu obviněn tehdy 35letý muž z Českolipska. Podle policie způsobil škodu téměř za tři miliardy. Při vyšetřování nakonec kriminalisté částku snížili.

„Více než deseti společnostem a dále zaměstnancům byla způsobena celková škoda přesahující 1,2 miliardy korun,“ řekl České televizi státní zástupce.

Případem se tuto středu zabýval Krajský soud v Praze. Obžalovaný, kterému hrozil za obecné ohrožení až patnáctiletý trest odnětí svobody, se k činu přiznal.

„Vzhledem k jeho postoji k trestné činnosti a prohlášení viny soud využil možnosti, kterou dává trestní zákoník, a uložil mu souhrnný trest i za další předchozí trestnou činnost v délce sedmi let do věznice s ostrahou,“ uvedl Zbyněk Vondra z dozorového Krajského státního zastupitelství v Praze.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Muž, který loni založil požár hal v Mladé Boleslavi, dostal sedm let vězení. Způsobil škodu 1,2 miliardy

  2. Michálek: Rozpočtová situace je neudržitelná. Dotace budeme muset škrtat ve všech oblastech

  3. Vypadá přátelsky, zobákem ale dokáže useknout i hlavu kapra. Člunozobci jsou samotáři a oběti pověr

  4. Pobřežní stráž vyzvedla u Tuniska 41 těl. Za posledních 10 dní jich našla přes dvě stě

  5. Tenistka Krejčíková nadělila Koviničové kanára. Na turnaji v Madridu postoupila do třetího kola

  6. Ukrajina nechce členství v Unii zadarmo, řekl Pavel po setkání se Zelenským

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme