Muže v Kostelci umlátil kladivem 17letý mladík, tvrdí policie. Nezletilého obvinila z vraždy

před 1 měsíc 54

„Vzhledem k tomu, že se v případě obviněného mladíka jedná o osobu, která je mladší osmnácti let, nemůžeme ze zákonných důvodů poskytovat k této osobě žádné podrobnější informace,“ uvedla Čírtková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zabil se roztokem pro zvířata. Veterinář z Ústecka, který ho muži prodal, dostal podmínku

Vraždou se začala policie zabývat v pátek v noci. Tělo mrtvého muže leželo na dvorku rodinného domu. Bylo zřejmé, že zemřel násilnou smrtí. Více informací poskytla soudní pitva. Mladík se podle Čírtkové dostal brzy do okruhu možných pachatelů.

„V průběhu soboty se podařilo kriminalistům zjistit možný pohyb tohoto mladíka. Vzhledem k tomu, že nebyl pro kriminalisty neznámý, pátrání po jeho pohybu probíhalo s velkou obezřetností. Mladík byl totiž uživatelem omamných a psychotropních látek a pod jejich vlivem bylo jeho jednání nepředvídatelné,“ uvedla Čírtková. Mladíka policie dopadla v sobotu okolo poledne díky kamerovému systému v Jihlavě. V centru města ho zadrželi městští strážníci.

Událost v Kostelci je letos druhým případem vraždy, která se na Vysočině stala. „První případ se stal 10. ledna na Havlíčkobrodsku, kde bylo nalezeno tělo ženy. Z její vraždy kriminalisté obvinili jednačtyřicetiletého muže, který je stíhán za zvlášť závažný zločin vraždy vazebně,“ dodala Čírtková.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: V Plzni měl znásilnit a shodit ze srázu mladou dívku. Cizinec jde k soudu, hrozí mu doživotí

Přečtěte celý článek